Kanalizace pracovní postup

Od: Datum: 07.08.13 23:06 odpovědí: 9 změna: 09.08.13 18:23

Dobrý den, před několika dny u nás začala soukromá firma výstavbu kanalizace. Po dřívější špatné zkušenosti se obáváme jestli jsou její pracovní postupy v pořádku. Přikládám foto, ta kameninová roura je odbočka ze stávající kanalizace kterou odkryli a na ni napojili tu oranžovou DN 300. Vzniklou netěsnost utěsnili částečně montážní pěnou. Už v minulosti jsme řešili problém s vlhkostí a tento spoj máme cca 3m od domu a tak se obáváme případného prosakování. Na tuto kanalizaci má být připojena nová výstavba asi 30 domů. Chci se zeptat na Vás názor, popř. radu kam se obrátit v případě že tento postup není vpořádku. Za Vaše názory předem děkuji. http://leteckaposta.cz/238599157Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.08.13 23:26
avatar

Dobrý den, toto je nouzové řešení, které možná není konečné. Správně se má použít přechodka z kameniny na plast (ta je vcelku drahá). Upozorněte na to vedoucího pracovníků firmy a pokud to nebude chtít opravit, tak to nahlašte na stavebním odboru, který jim potom bude dělat kolaudaci.

Tam je pracovník, který by měl na stavbu chodit i jako dozor. Vše udělejte, než to bude zaházené a nebo potom trvat na odkrytí. Jinak, ta kamenina měla být uříznuta a ne odsekána - může totiž prasknout a potom protékat. To by mělo také být uděláno pořádně. Zdravím!

doplněno 07.08.13 23:41:

Takto to má vypadat. Jenom to bude jiný rozměr.

http://www.vodo-plasttop.cz/5…s-200/?run=0&pg=3&tb=1&fev=24

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.08.13 00:04

Právě kontaktovat stavební odbor jsem se obával, firma je založena bývalými zastupiteli s úzkými vazbami na současné vedení města. Už při dřívjejším pokusu o upozornění na nedostaky při podobných zemních pracech této firmy, jsem byl upozorněn Staveb.Odborem na možnost odstranění přístřešku stojícím na mém pozemku. Obávám se takto řešené napojení bude konečné. Každopádně Vám děkuji za odpověd.

Od: ben®
Datum: 08.08.13 00:23
avatar

Dobrý den, něco podobného máme tady také - starosta a šéf VaK je stejná osoba. Obtížně si můžete stěžovat na radnici na práci VaK. Je to hnus. Pokud tu přípojku platíte (jako já), tak bojujte. Je docela pravděpodobné, že tu přechodku budou stejně fakturovat. Rozdíl v ceně pěny a té přechodky je dost velký. Hodně štěstí. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 07.08.13 23:49
avatar

Jednoznačně, NE, montážní pěna NENÍ ten správný materiál pro utěsnění podobného spoje. A není to rozumné ani jako provizorium, protože při případném přetěsnění asi už nikdy nikdo zbytky montážní pěny ze spoje neodstraní a právě tyto zbytky mohou být zdrojem budoucích problémů. Asi ne zítra ani za rok, ale nestavíme jen pro sebe, ale i pro potomky...

doplněno 08.08.13 00:15:

Foťte, kamerujte, dokumentujte. Až budou třeba někdy problémy a dojde na "lámání chleba", budete mít určitý důkazní materiál, třeba snad nějakého šmejda zavřou...

doplněno 08.08.13 00:42:

REPTY: říkám snad, sám tomu moc nevěřím, vím jak to funguje, dnešní levní pracovníci (z dovozu) odvádějí práci za svoji cenu, tedy levnou, podle toho pak vypadá výsledek. Nechci házet všechny do jednoho pytle, stejně jako znám pár rozumných a spolehlivých cikánů, tak znám i pár snaživých,šikovných a poctivých ukrajinců, bohužel to jsou výjimky, které nijak nepotvrzují pravidlo... :(

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.08.13 00:31

snad nějakého šmejda zavřou... těžko, ruka ruku myje...

Přestože většina zadavatelů provádí kontrolní kamerovou zkoušku, nevěřím, že by se někdo tímto nekvalitním spojem zabýval. Nájemníci si často stěžují na havarijní stav, nikdo neslyší, neodpovídá. Dnes nejsou na rekonstrukce peníze. Velké množství oprav se provádí formou havárie.

Pěna často dělá neplechu. Uvolní se, a ucpe trubku.

Většina firem (i stavebních) získává státní zakázky formou úplatku. Majitel firmy často šetří, šmelí všude kde se dá.
Z mé zkušenosti: V budovách ve výkopech původní 10cm vrstva betonu nahrazena 2cm šterkobetonu, původní 2cm vrstva betonového potěru novou pár mm vrstvou. O žádnou kvalitu nešlo, používaly se směsi z Hornbachu aj. podřadné. O provedení samotné práce nemluvě. Na výtku pracovník řekl, že je důležité, aby to drželo pár dní, než to přijde zkontrolovat zastupitelstvo. Co bude za pár let nikoho nezajímá.

Venkovní obsypání rozvodů 30cm vrstvou písku? Omyl. Ukrajinec vám řekne, že mu to je jedno, že tu nebydlí. Čech řekne, že to nikdo nezjistí.

Oprava stupačky v baráku. Po pár měsících se z netěsností valí litry vody do sklepa. Reklamace? Proč? Aspoň budeme moci pozvat deratizéry.

Případů bych mohl uvést bezpočet. Např. jedna nejmenovaná stavební firma dodává beton, do kterého lze po zatvrdnutí šroubovákem udělát drážka na elektrický kabel...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.13 23:35
avatar

Pečlivě dokumentovat a ihned podávat stížnosti na stavební úřad. Žádat nápravu stavu. Pokud se tím odmítnou zabývat, podat na ně stížnost k nadřízenému úřadu pro nečinnost a trvat na prošetření, revizi. Jak se říká, kde není žalobce, není soudce. Stavbaři to prostě "risknou", vše odfláknou a když se nikdo neozve, mají prachy doma. To na fotce je skutečná prasárna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 12:11
avatar

Toto je samozřejmě špatný postup...dokonce nehodný ani domácího kutila, natož "profesionální" firmy v oboru.

Správné řešení vypadá zcela jinak...ovšem pravda je, že nestojí 40Kč jako tato prasárna na fotografii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.13 15:42

Jenom chci doplnit nové informace od Vodařů, kteří stavbu kanalizace monitorují. Ta část kde se nachází tento spoj, je prý jen chránička v které bude protažena a utěsněna DN 250. Tak snad je to dostačující pro odkanalizování cca 30 RD. Ted řeším další problém a to je připojení na tuto kanalizaci, což bude asi nové téma. Každopádně děkuji všem za pomoc.

Datum: 09.08.13 18:23
avatar

Potrubí DN250 bude stačit klidně pro celé České Budějovice...pokud to bude čistě splašková kanalizace.

V případě kanalizace jednotné, tedy včetně dešťových vod, je nutné kapacitu kanalizace ověřit výpočtem..

Připojení na kanalizaci DN250 čistě technicky problém není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.