Lepenka na střechu

Od: Datum: 07.08.13 16:43 odpovědí: 1 změna: 08.08.13 17:57

Zdravím, měl bych dotaz, jak udělat správně střechu která má jen velmi mírný sklon a navíc není rovná a uprostřed je zlom, z tohoto důvodu jsem zavrhnul plechovou krytinu. V současné době je tam záklop z desek, na nich asfaltovej papír, kontralatě, latě a plechová krytina z nějakého starého trapézového plechu, kterého se chci zbavit, je poškozený, prošlapaný a ve spojích díky sklonu netěsní. Rozhodl jsem se pro střešní lepenku 5mm od vedagu s pískovým posypem. Půda pod touto střechou bude zatím volná, v budoucnu by se možná dělala vestavba. Jde mi o Vaše názory, zda-li stačí lepenku nalepit na prkna, nebo dát pod novou lepenku ještě jednu pojistnou vrstvu lepenky, nebo do této skladby kvůli možné roztažnosti latí změnou teplot dát ještě OSB desky, nebo pod OSB dát laťování kvůli odvětrání v létě. Je to střecha nad dvorní obyvatelnou přístavbou.

Díky za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.13 17:57

vse strhat az na desky poskozeny zaklop vymenit jen na dreveny zaklop se hydroizolace nenatavuje je treba pribit lepenku ale ne tu obycejnou A330H ta je papirova ,ale neco kvalitnejsiho treba R330H, nebo V13 , pod Vedag bych pouzil jeste jednu vrstvu izolace treba paraelast 4,2mm a do strechy zabudoval odvetravaci strisky, posyp se nespachtluje je treba aby se ze spoje vytlacil prouzek asfaltu siroky do 1,5 mm , modifikovane asfaltove pasy elasy SBS nemaji rady zbytecne prehrivani plamenem horaku,je treba kratky prudky ohrev,polyesterove vlozky v asfaltovych pasech se vlivem prehrivani zacinaji vlnit

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.