Skladba podlahy - celopodsklepené přízemí

Od: Datum: 07.08.13 10:54 odpovědí: 1 změna: 07.08.13 16:31

Zdravím prosím o radu k plánovanému složení podlahy. Jedná se o celopodsklepené přízemí. Je to 90 let starý dům, odspodu je omítka, rákos, dřevěný záklop,nosné trámy, zásyp pravděpodobně škvára v ní uložené trámky a přes ně nabitá prkna. Jedno prkno jsem otrhl z důvodu díry v rohu a podezření na vlhkost, ale vlhké bylo jen kus od toho otvoru a spousta smradu a chybějící škvára. (moje doměnka že tam chodila na WC kočka bývaleho majitele). Jinak celé 4 m. prkno krásně suché a škvára se zdá být také suchá. Bohužel jsou však prkna nerovná jakoby do půlkulata.Chtěl bych podlahové topení a teď ke skladbě podlahy, nerovné prkna vytrhat, nechat škváru( snad případné nebezpečné letky za tě 90 let vyprchaly) pak 2 OSB křížem sílu zatím nevím, na to polystyren sílu také zatím nevím, pak nějaká folie pod podlahové vytápění na ní připevnit do polystyrenu hadice podlahovky a zalít anhydritem. Samozřejmé je dodržení diletací okolo zdí. S výškou podlahy by neměl být problem vstupní dveře mají 220cm a tak je budu snižovat na +/-205 cm a k druhým budu teprve do SDK usazovat zárubeň. Okna se budou měnit tak je možnost také trochu nahoru. výska stropu 3,18 m. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.13 16:31
avatar

Pokud chceš snížit ztráty tepla,tak nejprve odizoluj strop sklepních místností.Tloušťka izolace kolem 15 cm.Podlahovou topnou trubku ulož na vrstvu škváry s potahem betonu na srovnání a na systémovou desku,výlisek z polystyrenu.Na to pak anhydritový potěr a dlažbu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.