Jak a čím nejlépe sundat omítku až na cihlu?

Od: Datum: 06.08.13 16:37 odpovědí: 5 změna: 07.08.13 02:04

Ve sklepě máme vlhkost a je vidět, že vzlíná neodizolovanými zdmi přesně v úrovni pod terénem, kde se omítky vydouvají a olupují se. Protože jde o sklep, kde estetiku moc řešit nemusíme, rozhodli jsme se, že nejlepší bude sundat omítky až na cihlu, nějak očistit, zapravit a nechat dýchat, eventuelně zakrýt časem nějakou pohledovou deskou s odvětráváním. Chci se zeptat, čím se pustit do sundavání omítky, tak aby to šlo rychle a nebyla to příliš hrubá síla, která půjde až na cihlu a mohla by ji porušit? Spodek, kde se omítka sama odlupuje to půjde asi snáze, jak si poradit s vrškem stěny, kde bude asi omítka držet lépe? Jaké nářadí? Pomůže, když před tím zdi třeba namočíme/navlhčíme?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 06.08.13 17:23

Zalezi na tom, jak omitka dobre drzi. Ale osvedcila se mi treba sekyrka. Mensi rucni. Po praci s omitkou prebrousit nebo nechat vytahnout ostri. Docisteni zdi pak jde dobre udelat wapkou.

Aby byla ocistena zed pekna a dychala, natrete ji pak vapnem a mate to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 06.08.13 17:34

Třeba ba to šlo takhle :

doplněno 06.08.13 17:36:

http://leteckaposta.cz/963085611

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvac
Datum: 06.08.13 22:58

:"Lidským sádlem", tedy normálka ručně.

Plochý sekáč pěkně do ruky, tak asi 20-25 cm dlouhý s ostřím širokým 2-3 cm a další menší na dočišťování (a mít možnost je podle potřeby znovu nabrrousit do vrcholového úhlu asi 50-60° .. Kladivo ne moc malé ani moc těžké tak asi 300 - 400 g, s dobrou násadou, ochranné brýle a pokud omítka práší, tak i respirátor nebo aspoň šátek přes ústa proti vdechování prachu, zvláště v případě, že je z otlučené omítky cítit zatuchlost nebo dokonce plíseň (nemusít to vzdechovat) a čepici na hlavu.

Plechový kbelík, nedávejte si ho moc plný, je zbytečně těžký. Vhodná je i lopatka a smetáček, ať máte stále čisto pod nohama. Pokud musíte kleknout, dejte si pod nohy kus gumy, nebo polystyrenu - kvůli omačkání kolen i kvůli nastycnutí do nohou.

Na některých plochách to jde samo a někde se musí kousek po kousku, ale při vhodném úhlu naklonění sekáče to jde samo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 23:18

Ahoj. Nevěř tomu, že tě to kladívkování na majzlíček nijak neunaví. Já na tohle vzal el.kladivo od Narexu Protool a pral jsem to po spárách a docela to šlo. Jasně, že sem tam kus cihly vypadlo. Určitě bude nutné si zjistit stav spodní vody, nebo zemní vlhkosti venku. Od toho se bude muset vyvíjet tvé další rozhodnutí, co s tím.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 07.08.13 02:04
avatar

Menší sekací mašina (pneumatické kladivo) z půjčovny nebo do 1500,- a do ní lopatku (široký sekáč). Dřina to bude stejná jako s majzlíkem, akorát to půjde znatelně rychleji...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.