Jak řešit práh mezi dvěma různými úrovněmi

Od: Datum: 06.08.13 14:30 odpovědí: 6 změna: 06.08.13 19:56

Mezi kuchyní a pokojem jsme nechali vybourat průchod ve 40cm tlusté zdi. v kuchyni je dlažba, do pokoje jsme na původní prkenou podlahu položili OSB a PVC, podlahy jsou teď každá v různé výšce, odhaduji tak rozdíl 1-2 cm. ve vybouraném průchodu máme cihly jenom zamázlé betonovou stěrkou. Chtěla bych tam dát nějaký práh, ale nevím, jak vyřešit ten výškový rozdíl, vyřezávat nějaký profil zespodu prahu by bylo asi složité. Možná by pomohlo v nižší úrovni podložit práh prknem v odpovýdající výšce. Případně pokud by se dala ta nerovnost pod prahem vystříkat nějakou tvrdnoucí pěnou, která by se pak seřízla do roviny? Poslední dotaz na usazování prahů obecně, protože budeme měnit staré prahy i v jiných místnostech, kde jsou přišroubované, což se mi nelíbí a nechci. Stačí něčím přilepit? děkuji!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.08.13 14:44

Vezmu to od konce - prahy stačí přilepit (např. ´tekutými šrouby´ - A48) - ovšem pouze za předpokladu, že podklad (k němuž práh chceš přilepit) je dostatečně pevný.

Naopak - řešit výškový rozdíl podlah vypěněním mezery pod prahem rozhodně nedoporučuju, vyfrézovat (zhoblovat) práh tak, aby v obou místnostech ´seděl´ není pro truhláře nic složitého, jen musí zvolit dost vysoký práh (fošnu). O něco horší (esteticky) řešení je složit (slepit) práh ze dvou tak, že to ´spodní´ mezeru pod prahem svou výškou ´vyplní´ - to zvládne i ´netruhlář´.

doplněno 06.08.13 16:02:

"Spoj mezi prahem a podlahou" - zrovna nedávno jsem lepil jeden práh - spárku jsem zamázl vytlačeným ´zbytkem´ lepidla, naštěstí se barevně vceku neliší od ´okolí´, lze i silikonem...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.13 15:11
avatar

Vezměte práh a opracujte ho do přesného tvaru, tak aby zapadl mezi dveře. Pak na stranu s nižší podlahou přilepte dřevěnou lištu, která rozdíl dorovná. Tu dostanete koupit v nějaké hobby prodejně. Až lišta dobře zaschne, pak ji opatrně pilkou na železo ořežte a pilníkem a jemným smirkovým papírem obruste přesně na tvar prahu.

Prahy se samozřejmě dají lepit, například lepidlem chemoprén. Ale je tu problém. Přilepený práh těžko odmontujete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.13 15:12
avatar

falcovací hlavou na spodní fréze,nebo hlavičkou a vrchní frézku,nic složitého,b každé stolárně Vám to udělají,nebo kutil co má doma výbavu. lepit se dá i silikonem,nebo tekuté šrouby,hřebíky,fix allem atd atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: misu*
Datum: 06.08.13 15:50

Moc děkuji za odpovědi. Do rukou truháře bych to i svěřila, problém je v tom, že truhláři v našem okolí se asi mají jako praska v žitě. Pokaždé, když jim píšu s nějakou poptávkou vůbec nereagují.. a to jsou poptávky i v řádu tisíců, co si je teprve dovolit otravovat s takovou prkotinou jako je práh :).. rychlejší tedy bude asi kutilská varianta navýšení prahu podlepením. Ještě jeden doplňující dotaz, po přilepení prahů je třeba nějak spoj mezi prahem a podlahou zamáznout? Stačí běžným silikonem?

Od: paw®
Datum: 06.08.13 17:26

Tak sprahem nepiste poptavku, ale zajdete k nim primo. Treba se nemaji jak prasata v zite, ale nemaji taky cas odpopvidat na emaily. A maji tez telefon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 19:56
avatar

Stačí transparentní silikon a zamáznout prstem v jarové vodě a s prahem máte jít přímo do stolárny a chtít do z očí do očí. Práh je hotový za pár minut.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.