Izolace sklepa

Od: Datum: 04.08.13 13:57 odpovědí: 6 změna: 02.10.13 11:08
avatar

Zdravím, mám dům z roku 1930 sklep je docela vlhký (není zde viditelná voda, ale vlhko tu je). Sklep je rozdělen na 4místnosti a z jedné chci udělat silo na obilí (plánuji koupit kotel na obilí) jenže řeším jak to s izolovat? Napadla mne lepenka ipa...že bych nahohil kamenné stěny maltou/uhladil a potah lepenkou. udělal sešikmení +potřebné pro odvod topiva a vystavil příčku a hotovo. nebo Máte někdo nějaký rady?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.13 19:24
avatar

Ještě otázka č.2:

Na baráku cca 10- 20 cm nad kamenou podezdívkou (je zde pás izolace) takže už na cihlách je opadaná omítka, ale cihly nejsou mokrý ani trochu. ale vlhkost se objevuje v některých pokojích v baráku přesně tedy na třech místech odélce 50 -80cm. Je možný že to způsobuje to že ve sklepě je chladno a nahoře teplo(tedy že se ve zdech sráží voda) Neměla by to ochránit ta izolace ve stěnách?

Datum: 04.08.13 23:21

Ahoj. Ještě by jsi měl přidat info, jak je ten sklep hodně zapuštěnej pod terénem. Ale stejně tu bude nejspíš problém s těma vodorovnýma izolacema. Tenkrát se klidně mohly dělat i tak, že se ty základy od zdiva oddělily nad zemí jenom natřením asfaltem, nebo položil térový papír. To zjistíš právě v tý základový spáře. Možná se ten dům bude muset nějak dodatečně izolovat. Ty kamenné zdi ve sklepě bych nedoporučoval nějak nahazovat. Když budou volné, tak budou rychleji a lépe vysychat. U bráchy jsem to právě proto všechno odstranil a hned to vysychání bylo znát. Ve sklepě 100 letýho domu a v žule se musí už asi pořád větrat (nebo topit) a nedivit se, když v takovýmhle počasí se na všem sráží vlhkost. Kovové konstrukce ti zreznou a dřevěné shnijí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.13 23:34
avatar

tak barák stojí ve svahu, takže z jedné strany je celej do přízemí jsou dva schody a zdruhý strany je sklepová podlaha cca 20cm pod úrovní. Barák má kameněnou podezdívkupak je asi ipa dál už cihla. teď mne tak napadá že tavlhost se objevuje v místech : z jedne strany komína co proichází domem a pak cca 20 -30 cm od trubek od topení.Topení bylo doděláváno . To by mohlbejt asi ten problem že ta vlhkost jde po trubkach. Blbost?

Datum: 05.08.13 18:47
avatar

Pokud plánujete vnitřní hydroizolaci asfaltovými pásy, je to možné, ale nákladné.

Musít udělat vanu z lepenky a přizdít k lepence takovou masu materiálu (cihly či beton), aby tlak vody, která se udělá za lepenkou udržela tato stěna. Je samozřejmostí, že musíte udělat i izolovanou podhlahu. Další možnost je, že uděláte ve sklepě "izolovanou bednu", která bude po obvodě odvětrávaná a v ní bude omístěno obilí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.13 23:26
avatar

to mne napadlo jako první že svařív ve sklepě silo nebo jsem koukal firmy co dělají bazény že udělají třeba i toto. Ale u plastu mám strach s myší. Takže ono asi bude jednoduší a levnější svařit plechy...

Datum: 02.10.13 11:08
avatar

tak jsem se rozhodl že udělám ocelový silo. ale řeším jak jednoduše dům s izolovaz. napadá mne podříznutí,ale v přízemí bydlíme. takže podřezání domu v místě starého pizolačního pásu nejde. takže jedině injektáž toto mi přijde zajímavé, ale funguje to? jak dlouho to bude těsnit,.. dům potřebuji co nejdřív s izolovat a zateplit.

díky za rady

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.