Zvýšení plotu proti psovi

Od: Datum: 03.08.13 14:32 odpovědí: 12 změna: 05.08.13 07:57

Dobrý den, opět k nám teď utekl sousedův vlčák a zakousl mi slepice, že jsem maximálně nas..., to tady řešit nebudu..jen pořád přemýšlím kudy se k nám mohl dostat...máme ze předu domu vysoký (skoro 2 m) láťkový plot a zbytek domu obehnaný pletivem cca 1,70cm výška...ten pes jim občas zdrhne přes plot, myslím si, že se nějak vyhrabal přes to pletivo, myslíte, že by pomohlo navařit na tyče něco, nač by se dalo navázat lanko, ostnáč, nebo něco jiného? Už jen můžu čekat, že se mi dostane psisko do kočáru s dítětem, sami máme dva psy, ale slepic si prostě nevšimnou, prosím neraďte mi el. ohradník apod.,, děkuji moc za rady, už jsem zoufalá...fakt zoufalá...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.13 14:59

to spíš podleze pokud máte málo napnuté spodní dráty je to pro vlčáka brnkačka jak prostrčí hlavu je tam

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.08.13 15:52

Tak přelezl přes plot přesně v rohu, jak se ten roh jakoby lomí, je to tam prohnuté, výškrabal se nahoru, myslíte, že by pomohly třeba dvě řady drátu nad sebou? Sice to asi bude vypadat hrozně, ale nevím jak dal...psovi už jsem koupila i nový obojek, protože měl stahovací a pořád se z něj vyvlíkal...soused mi vždy chce slepice uhradit, celkem spolu vycházíme, ale slepice jsem si vypiplala a bankovky za ně mi vajíčka asi těžko budou snášet :(.

Od: fribble*
Datum: 03.08.13 16:37

Sorry, přišel jsem s příspěvkem pozdě, ale je-li to tak, mělo by stačit přes roh natáhnou pár drátů nebo dát kousek kari sítě.

Datum: 03.08.13 16:34

1) chtít na sousedovi zaplatit slepici

2) vyzvat ho, aby zabráníl psu utíkat a dělat škodu na mém majetku

3) protože se nestane jedno ani druhé, těsně u země natahnout řadu ostnáče, přidrátovat ke kunám a uprostřed polí přitáhnout k zemi kusem silného drátu ohnutého do U

4) pokud to nepomůže, ještě jednu řadu nadrátkovat po horních okách pletiva

Ale jako úplně první poctivě obejít plot, jestli nenajdete kudy pes příšel - někdy stačí kámen nebo cihla, která hrabání zabrání

Ohodnoceno: 3x

Od: uska®
Datum: 03.08.13 16:38

Proč vy si máte zvyšovat ploty? Vám psi neutíkají. Trvat na tom, aby soused si před plot ze své strany natáhl ohradník a nebo udělalal něco, co by opravdu pomohlo. Teď vám sice zaplatí slepici, odhadem 180,- Kč, ale že budete muset kupovat smradlavá vejce z obchodu, to už nevidí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.08.13 16:43

Máte úplně pravdu, ale bohužel na vsi je to trochu jinak. Slepice je sice průšvih, ale se sousedem budete sousedit třeba 50 let.

Datum: 03.08.13 18:32

Jak píše fribble, soused je starousedlík a my tady bydlíme teprve tři roky, aby převychoval psa, to nemám šanci, u nás na vesnici se to bere jinak, ten vlčák je starý 7 let a on ho má od jeho 3 roků, ten pes je notoricky útěkář, je pořád uvázaný u boudy ( ale dobře živený ), jenže se mu nikdo nevěnuje, za ,, blbce " jsem tady já, že chodíme s našimi psy na procházky každý den, když je můžeme mít jen za plotem, nebo uvázaný a že pěstuju plemeno slepic i pro potěchu oka, ne jen na vajíčka, proto je mám puštěný na zahradě a nechtěla bych volieru...

U rohu toho plotu je opřena kari síť ( nakoso na ten plot ), to už tam soused dal a stejně to jak vidím nepomohlo...

3) protože se nestane jedno ani druhé, těsně u země natahnout řadu ostnáče, přidrátovat ke kunám a uprostřed polí přitáhnout k zemi kusem silného drátu ohnutého do U
4) pokud to nepomůže, ještě jednu řadu nadrátkovat po horních okách pletiva
Ale jako úplně první poctivě obejít plot, jestli nenajdete kudy pes příšel - někdy stačí kámen nebo cihla, která hrabání zabrání
Jsem jen blbá ženská , ty ostnáče myslíte ze strany od souseda? Kuna mi myslíte co? Tomu nadrátkování rozumím...DĚKUJI...
doplněno 03.08.13 18:36:

A dotáhnu ještě ty spodní dráty, jsou malinko volnější...

Datum: 03.08.13 17:03

Marně klikám a hledám, jak vysoké překážky psi skákali bez dotyku a jak vysoké přelézali. Dřevěná desková překážka na cvičáku byla mnohem vyšší než já. 200 cm? 220 cm? Tak nějak. Psi ji zvládali bez větší námahy. Já si myslím, že váš plot 170 cm není pro ně překážkou, ikdyž ho nadstavíte. Protože po okách pletiva přeleze. :D Nestálo by za uvážení vyrobit velkou volieru i se stropem?

doplněno 04.08.13 15:49:

Volieru pro slepice. :D

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 05.08.13 07:57

Dobrý nápad s voliérou pro slepice. Jdou udělat i krásné:

doplněno 05.08.13 07:58:

obrázek je z internetu

Datum: 03.08.13 17:44
Zdolat 170 cm vysoký plot není pro psa problém, sami máme menší psy než německý ovčák a dokážou to taky a podhrabat se pod plotem, to taky není problém. Ten ostnatý drát není špatný nápad nebo si ho soused bude muset převychovat, to taky není těžké.

Datum: 03.08.13 22:24

Navařit sloupky nebo na ně přišroubovat nástavce tak, aby měl plot aspoň 2 metry výšku. Dát tam klidně 4 řady ostnatého drátu. Když ani to nepomůže, navařit nahoru rozdvojky ve tvaru V a do těchto rozdvojek namotat ostnáč - vypadá to potom jako takové klubo. Když je dost vysoko, je to v pohodě, člověku chodícímu dole to vůbec nevadí. Používá se to třeba u nás kolem plynáren. Něco takového nepřeleze ani pes. Žiletkový ostnáč nedoporučuji, to by mohl být docela masakr kdyby se ho ten pes pokusil zdolat.

Datum: 04.08.13 12:39

Děkuji moc za odpovědi, můj chlap si nechce dělat zle se sousedem a soused spíš nemá čas, než že by se do plotu nechtěl pustit...tak si s nima oběma sednu a umlátím je návrhama z poradny .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.