Správné natírání

Od: Datum: 02.08.13 19:30 odpovědí: 3 změna: 03.08.13 09:07

Rozhodla jsem se natřít trubky od ústředního topení. Některé jsou z doposud nenatřeného železa, nekteré přetřené nějakou, snad základovou, nejspíš už před nějakým časem... Koupila jsem podkladovku Eternal na kovy a Balakryl UNI. Oboje barvy ředitelné vodou. Prodavače jsem se moc nevyptávala, mysle si, že vše vyčtu z etikety. Nenalezla jsem ale nikde, KOLIK vody se má přidávat k naředění barvy. Jestli "od oka" nebo se nemusí ředit vůbec? A ještě by mě zajímalo jestli mám trubky zdrsnit, například smirkovým papírem nebo jinak povrch připravit? Koroze na povrchu není patrná, někde jen stopy po sváření. Poradíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.08.13 19:55

Ani jedna z uvedených nátěrových hmot se pro použití na nesavé povrchy dále neředí, jen je potřeba je dobře rozmíchat.

Natíraný povrch musíš zbavit uvolňujících se částí (prach, rez, odlupující se předešlý nátěr) - šmirglem, kartáčem - co máš po ruce - a poté důkladně odmastit.

doplněno 03.08.13 11:25:

Na odmaštění používám toluenové nebo acetonové ředidlo - naleptá i původní barvu, což není na škodu (pokud barva ´nezpuchýřkuje´ - pak je nutné ji odstranit) - a nebo technický benzin.

Ohodnoceno: 1x

Od: paw®
Datum: 03.08.13 08:47
Spise bych se mrkl po barve na topeni. Ma to primo v nazvu. Nektere barvy pri vypaleni se teplem strati barevnost. Ptedevsim.bila zezloutne. Ale zalezi jak.teplou vodu mate v topeni. Do 60°C by to mohlo byt stabilni.
Jinak jak pise mowla. Neredit, povrch ocistit a odmastit.
Ohodnoceno: 0x

Od: malvillka
Datum: 03.08.13 09:07

Odmastit čím je to vhodné? Na plechovce se dopručuje Eternal odmasťovač, který nemám. Škoda, že prodejce nedoporučil. Aby na to pak ta barva chytla..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.