Sušička na prádlo

Od: Datum: 02.08.13 13:45 odpovědí: 7 změna: 13.08.13 21:01

Dobrý den,potřebuji do zimy koupit sušičku na prádlo-už mě to nebaví -kde to v zimě sušit?Jsou kondenzační a s nějakým tepelným čerpadlem.Prosím o rady-která je lepší-popřípadě můžete poradit značku-budu ráda za Vaše zkušenosti s tímto vynálezem.

Všem předem moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.13 13:51
avatar
Máme susicku AEG s tepelným čerpadlem a nemá to chybu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buggy*
Datum: 02.08.13 13:56

Mám jednodenní zkušenost, tak se s ní podělím

Sušička s tepelným čerpadlem šetří energii (někdy i o skoro 50%), má ale své podmínky umístění z pohledu okolní teploty. Více tech.podmínky.

Sušička musí někam odvádět vodu. Jsou typy s odvodem mimo sušičku podobně jako pračka hadicí do odpadu (doporučuji) a nebo do zásobníku (musí se vylévat).

Co mě překvapilo, je nutnost po každém sušení čistit vzduchový filtr uvnitř sušičky a venkovní u tepelného čerpadla. Tejte si tedy bacha na provedení a použité materiály, při vyndavání několikrát týdně budou značně trpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 19:58

My máme možnost odvodu vlhkého vzduchu ven z domu, takže léta použímáme sušičky odvětrávací. Jsou jednoduché, levné a nemá se na nich co pokazit. Ne každý má ale možnost vyvést silnou vzduchovou hadici ven z domu. Celkově je ale sušička ohromná výhoda. Děcka přijdou odpoledne ze školy špinavá a ještěš ten večer je vše vyprané a suché.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.13 10:25

Prosím můžete mi upřesnit-jak to funguje-kde ji seženeme a co vše je k této sušičce potřeba.Máme rodinný domek a prádelku ve dvoře-mám tam šňůry v zimě tam přitápíme,ale věšák je tam nahusto-takže je prádlo suché třeba i za 2 dny.Máme prádla požehnaně -tak jsem se už definitivně naštvala a na zimu chci sušičku.Manžela tahle varianta zajímá,ale když si dal do vyhledavače odvětrávací sušičky -tak se mu to nezdálo ,že mají velkou spotřebu-píšete o nějaké vzduchové hadici ven-já to chápu -že tam máte nějaký větrák?Máme tam radiátor-aby to v zimě nezamrzlo?Děkuji za odpověď.

Datum: 13.08.13 20:50
Dobrý den,
odvětrávacích sušiček je na trhu poměrně málo. Funguje vlastně stejně jako kondenzační sušička, tedy obsahuje veliký děrovaný otáčející buben. Do tohoto bubnu sušička ventilátorem vhání teplý vzduch (ohřívaný klasicky spirálou). Potud je tato sušička stejná jako kondenzační. Rozdíl je v tom, že u odvětrávací sušičky se nyní tento vlhký vzduch vypouští trubkou, nebo ohebnou hadicí ven z domu. U kondenzační sušičky se tento vzduch honí kolem studené kondenzační desky, na ní se voda vysráží a kape do nádobky. Účinnost obou těchto typů je srovnatelná. Kondenzační sušička za provozu zvyšuje vlhkost v místnosti v které je provozována. My jsme měli v některých obdobích problém udržet koupelnu a přilehlou chodbu bez plísně a toto by to ještě zhoršilo. Proto jsme dali přednost sušičce odvětrávací, ta se naopak chová podobně jako digestoř, vzduch z koupelny odsává a dělá trochu "průvan".
To může být naopak třeba v zimě pro někoho méně příjemné. Záleží jaké jsou vaše preference.
Co se týče účinnosti, lépe jsou na tom z principu kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem, ale jsou poměrně komplikované a dražší a obával bych se koupit nějakou neznačkovou. Obsahují navíc kompresor, podobně jako lednice, či klimatizační jednotka.
Prádlo ze sušičky je obecně hebčí a obvykle i méně pomačkané, než při sušení venku, ale "nevoní sluncem" :), pouze aviváží.
doplněno 14.08.13 10:37:

Tady jsou pěkné obrázky: http://www.energetickyporadce…ie/domaci-spotrebice/susicky/

A Dtest: http://www.dtest.cz/clanek-963/jak-vybrat-susicku-pradla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 12:23

jednoznačně SIEMENS doplněno 03.08.13 12:30:
Siemens WT 46W592 blueTherm

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 21:01
avatar

Máme


Gorenje D 8464 GB

zatím spokojenost,odložený start,sama si určuje dobu sušení,žena má černou pračku,tak brala v barvě i sušičku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.