Pergola na předzahrádce bytového domu

Od: Datum: 02.08.13 13:32 odpovědí: 2 změna: 02.08.13 17:08

Dobrý den,

jsem majitelem bytu s předzahrádkou, kde bych rád postavil dřevěnou pergolu o rozměrech 4x3m a výškou max 2,2m. tedy 6 sloupků spojených trámky a stříškou. Vše plánuji obrůst květinami. Podlaha předzahrádky je v současné době zemina, kterou odvezu a nahradím jí dřevoplastem. Pergola nebude nijak pevně uchycena k domu, pouze k podlaze podpodlahovou spojovací konstrukcí.Pod předzahrádkou jsou garážová stání, dům je novostavbou (cca půl roku).

Obrátil jsem se na místní stavební úřad v Praze a dozvěděl se toto:

Na základě Vašeho dotazu sděluji, že umístit (územním rozhodnutím podle ustanovení § 79 - 93 stavebního zákona nebo územním souhlasem podle ustanovení § 96 stavebního zákona) stavbu pergoly na terase bytového domu (stavba na stavbě) je potřeba předložit smlouvu nebo souhlas vlastníků bytového domu (podle občanského zákoníku nad 50%, viz § 96 odst. 3 stavebního zákona u územního souhlasu), stanoviska Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Hygienické stanice hl. m. Prahy, odbor dopravy a životního prostředí ÚMČ Praha 18, stanovisko MHMP _ odbor územního plánu, odbor bezpečnosti a krizového řízení a odbor životního prostředí (§ 96 odst. 3 písm. b) stavebního zákona), dále souhlasy vlastníků sousedních pozemků a staveb se společnou hranicí s vyznačením na situaci (§ 96 odst. 3 písm. d) stavebního zákona) a jednoduchý technický popis záměru s příslušnými výkresy a hlavně doklad o splnění hrubé podlažní plochy a koeficientu zeleně (viz metodický pokyn k územnímu plánu a informace od developera).

Stavební zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů.

Připadám si jako totální imbecil, protože není v mých silách toto vše oběhnout.

Chápal bych souhlas spolumajitelů domu (předzahrádka je ze zákona společný prostor), nějaký statický posudek a podmínku neporušit svojí stavbou hydroizolaci nad garáží s posudkem, že pergola nezastíní okna sousedům.

Má Stavební úřad pravdu, nebo se mě jen snaží odradit od dalšího postupu a ulevit si tak od možné práce? Pergola má rozpočet do 20tisKč, povolovačky ale vidím tak na rok za několikanásobně více :-/

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 02.08.13 14:51

Ano to je klasický spravní řízení.Častečně jste si odpověděl sám .Stanovisko hasičů je potřebná kuli potencianímu požáru (aby nebyly použiti nevhodné materialy) vyjadření sousedů ja třeba zda jim to nevadí (i vám by se nelíbilo kdyby soused si postavil stavbu a vám by tato stavba stinila)hygiena posuzuje vhodnout umístněni (příklad-nad garaží nakladaků by kuly hluku a splodinám byl by prostor nevhodný)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imrous*
Datum: 02.08.13 17:08

Milej, zlatej. Asi jsi zapoměl že žiješ v byrokratických Čechách. J inak mě by asi z toho jeblo, kvůli malý pergolce, takovýho lítání po úřadech.*zed* Holt Češi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.