Radiátor pod okny

Od: Datum: 01.08.13 21:52 odpovědí: 7 změna: 22.08.13 17:23

Dobrý den, máme novostavbu a v ložnici a pokojíčkach jsou dvě okna. V projektu je pod každým oknem radiátor, ale moje přítelkyně to nechce, že dáme jenom jeden radiátor a silnější. Chci se zeptat zda s tím nemá někdo zkušenosti, nebude se to druhé okno moc potit? Jo a zapomněl jse že je to novostavba v podkroví. Díky za připomínky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.13 22:23

Dobrý den, celkem přesně jste napsal co se bude dít s oknem, jestliže tam nebude radiátor. V případě střešních oken to platí dvounásob.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidj
Datum: 02.08.13 21:44

hmm, to jsem si taky myslel a ještě mi napadla jedna věc, co když nechám otevřenou mikroventilaci na okně na kterém zrovna není radiátor?

Datum: 02.08.13 23:57
avatar
Tak to uz je super ptakovina
Dej tam ten radiator a mas po starostech k tomu to bude vypadat trochu esteticky ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: velux
Datum: 08.08.13 14:42

Dobrý den, radiátory jsou pod okny navrženy záměrně, aby právě v chladném období co nejvíce potlačily fyzikální jevy spojené s rozdíly teplot venku a uvnitř interiéru, a zmírnily tak zmíněnou kondenzaci vodních par (opocené okno). Mikroventilace pro omezení kondenzace nestačí. Bez pravidelného větrání se neobejdete v žádném případě, a to i s tepelnými zdroji pod okny. Pokud se chcete dozvědět více o problematice spojené s kondenzací, podívejte se sem: http://www.velux.cz/servis/caste-dotazy/kondenzace, třeba zde najdete argumenty, proč radiátory zanechat podle projektu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidj
Datum: 10.08.13 20:09

Pěknej článek, ale stejně je to zajímavé. Naši bydlí ve starém cihelném domě občas se větrá a rosí se okna obzvlášt když jsou zatažené žaluzije, ségra má novostavbu z ytongu a také se rosí okna a přítelkyně má pronajmutý byt do kterého občas jezdí v paneláku který je zateplený, žaluzije jsou pořád zatažené nevětráse a okno se vůbec neorosí ...

Od: velux
Datum: 22.08.13 17:23

Je to dáno relativní vzdušnou vlhkostí v místnosti. V některých místnostech ji může být více, jinde méně. Záleží na aktivitách, které v dané místosti vykonáváte (jestli jsou tzv. mokré - např. vaření, sušení prádla, sprchování) frekvencí, jak často tam pobýváte (procesem dýchání uvolňujeme do vzduchu poměrně dost vlhkosti), utěsněním obálky domu a režimu chování obyvatel v domu (u dobře utěsněných domů je to horší, vlhký vzduch odchází jedině při řízeném větrání obyvateli domu, které je opomínáno, netěsné spáry starých staveb to už nedělají za nás). Žaluzie na oknech mohou bránit ohřátému vzduchu volně cirkulovat okolo okenní tabule, což může tvorbu kondenzátu podpořit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.13 20:35
avatar
O některých věcech se prostě s ženou nesmíte bavit..
Umístění těles patří mezi ně.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.