Nivelačka - praskání

Od: Datum: 01.08.13 19:40 odpovědí: 6 změna: 01.08.13 21:21

Dobrý den. Od stavební firmy jsem si nechal v paneláku udělat betonovou podlahu + nivelační stěrku. Objevují se v ní ale praskliny, viz obrázky. Praskliny jsou napříč téměř celou místoností. Jde o "normální" jev, nebo byly práce provedeny chybně a mám žádat opravu? Jak by oprava případně vypadala? Vyrubat a znovu? Pokud by praskání dále nějak dramaticky nepokračovalo, tak na finální podlaze (PVC) nejspíš nebude poznat nic. Myslíte, že to mám řešit? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nintsundocombat
Datum: 01.08.13 20:46

Jaký podklad byl pod nivelačkou? Stávající podklad nebo dělali i podklad?

Jinak pokud aplikovali na stávající podklad tak museli provést vysatí průmyslovým vysavačem (popřípadě očistit podlahu od nerovností - úkapy malty atd), penetrace a následně až nalévat nivelačku. Tady, záleží pokud je to na stávající podklad tak špatně přichytl...pokud dělali nový podklad, je asi v něm něco špatně, nebo není vyzrálý...

prozatím toto... ještě jedna věc, jak velká je plocha kde jsou tyto praskliny? je to nějaký velký prostor (např.: 8x4 metry nebo podobně)?

Ohodnoceno: 0x

Od: joee
Datum: 01.08.13 20:52

Je to místnost 3,5 x 5m + chodbička (jednolitá plocha). Podklad betonovali komplet nový a vyzrát se nechával.

Datum: 01.08.13 21:21

když udělají zkušební řez a vyřežou část tak uvidíte. Pokud se bude odlupovat nivelačka od betonu je problém v přilnutí nivelačky k betonu...pokud ale nivelačka nebude chtít pustit od betonu a beton pod ní bude praskat jak perník a nebude těžké jej oddělit od vrstvy na kterou beton podkladní lili...tak je problém v podkladu a bude praskat dál...

Datum: 01.08.13 20:49

Můj skormný názor-něco není OK,co jsou ty ďubky vlevo od praskliny na spodním fotu?Toto svědči pro špatně provedenou práci ,namíchání,poměr atd,nebo špatný výrobek)!

Od: joee
Datum: 01.08.13 20:55

Nevím, jak se tomu říká ve stavařině, já bych to nazval póry. Jsou tak v 1/3 místnosti.

Datum: 01.08.13 21:18

ty by tam ale být neměly...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.