Výměna žárovky v bodovce

Od: Datum: 01.08.13 13:42 odpovědí: 5 změna: 01.08.13 14:29

Dobrý den, máme v koupelně nějaké malé bodovky v sádrokartonovém stropě.

Potřebuji přehodit žárovky a v podání taťky (75 let) to bude jobovka na týden.

Stačí zmáčknout ten drátek kolem a žárovka se pootočí?...máme ledky. Nebo je na to ještě nějaký jiný fígl?...děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.13 13:48

chtelo by to fotku, ale vymena zarovky v bodovce je otazka minuty. predpokladam ze tam je dratek po obvodu bodovky ten se zmackne a v podstate zarovka vypadne ven.

Ohodnoceno: 2x

Od: kapkaka
Datum: 01.08.13 13:50

No, taťka právě tvrdil, že je to šíleně složité, což se mi nezdá - on je na některé věci tak trochu Brouk Pytlík :-D...je to klasická bodovka, zlatý rámek...kdysi to byl myslím jediný model ;).

Datum: 01.08.13 13:53

http://www.zarovky-svitidla.c…evna-argus-ct-2114-g,641.html

tohle je myslím ten typ...jen jsem právě někde vyčetla, že u ledky je nutné dávat pozor na polaritu, ovšem, jak ji stihnu zjistit, když mi žárovka vypadne do dlaně, absolutně netuším.

Datum: 01.08.13 14:04

Vyndáš drátěný kroužek, žárovka nevypadne na zem, zůstane viset na drátech. Je tem "porcelánová" patice, žárovku z ní vytáhneš, vrazíš do ní novou žárovku - jedno či ledku, nebo halogenku, strčíš to zpět a zajistíš tím drátkem. Polaritu neřeš, je to nap. střídavým proudem. Pouze pozor na napětí, dělají se jak na 12V, tak na 230V. Zvlátne to i méně šikovná holka. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.08.13 14:29

Děkuji, provedeno...příště už budu vědět...teď jsem jen měla strach, ať něco nezvrznu :D.

Doufám, že si toho taťka ani nevšimne *ua*...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.