Špric šufanem/lžící

Od: Datum: 02.09.13 11:40 odpovědí: 4 změna: 02.09.13 13:45

Zdravím.
Potřebuji omítnout kus zdi na dvoře. Předtím našpricovat. Předtím jsem vždy používal omítačku (mlýnek). Ten jsem půjčil, takže to budu muset udělat ručně. Mohl by mi někdo nastínit jak se špricuje lžící, nebo šufanem? co je lepší?
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.13 11:52

Pokud musí omítka velmi dobře držet, nahazuje se špritz lžící, silným úderem, aby se špritz dúkladně přichytil. Omítání musí "dunět".Obyčejný špritz, kdy je zeď šufanem jakoby oblévána řídkým špritzem, stačí na běžné požadavky. Budete-li nahazovat cihlovou zeď, která má hlubší spáry, pak stačí šufan.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.09.13 12:06
ja jsem spise pro rucni sprycovani udela se ridci cementova malta ktera se na lzici rozteka a hodi se na zed chce to trosku smrnc
Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.09.13 13:03

No šufanem to chce švih do ruky,jinak to máte ve tváři(alespoň mé začátky)lžící je to jednoduchší.Já osobně jsem špricoval vždy lžící.Viděl jsem ale i borce,který špricoval lopatou a to byl frkot.A sice nevím jak to dělal,nestačil jsem odkoukat "styl",ale drželo mu to všechno.Inu stará škola.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 02.09.13 13:45

Lžící. To je jasné, může se lépe mířit, má to velký švih celé dávky malty stejným směrem i rychlostí a tak to není jen po povrchu, ale jde to dobře i do spár mezi cihlami a do různých rohů a pod římsy.

Borce s lopatou jsem viděl také. Není to obyčejná lopata se srdcovitým tvarem jako se používá pro nakládání hlíny a písku, ale trochu menší, užší rovná lopata mírně lichoběžníkového tvaru, jaká se používala kdysi k hašení vápna a lopatou se mohlo rovnou hranou jezdid po dně karbu kde se vápno hasilo. Ten borec měl i trochu zkrácenou násadu, aby se mu to lépe nabíralo z kolečka. Byl fakt rychlý, uměl a taky to byl pan zedník.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.