Pultová lednice s mrazákem - problém

Od: Datum: 31.07.13 17:41 odpovědí: 1 změna: 02.08.13 11:59

Zdravím vás, máme doma malou pultovou lednici s jednoduchým mrazákem. Je to zn. Singer, údajně kupované v Německu. Ledničku jsem používal minulý rok o prázdninách a šla OK, poté jsem jí odmrazil a odpojil. Letos jsem ji znovu zapojil a k ménu údivu špatně mrazí, polovina mrazáku byla zmražená a druhá polovina odmražená. Potraviny z mrazáku jsem proto vyhodil, protože i přes to, že jsem to zkoušel různě přehazovat apod. tak to bylo furt 50/50. Věci s mrazáku jsme proto dali k rodičům do mrazáku a lednici pro letošek využíváme jen jako chladničku. Poblém je ten, že buďto je vše v lednici zmražené (jogurty, džusy, hořčice, sýry apod.) a nebo z mrazáku neustále teče voda (samozřejmě po kapkách). Je tam čidlo, když ho dám pod mrazák, tak je vše zmrzlé, když ho dám dovnitř, tak to zas kape. Chci se proto zeptat kdo máte lednici s obdobným mrazákem, tak mi řekněte, jak to mrazí vám, kde máte umístěné to čidlo, na kolik máte nastavenou teplotu a zda vám lednice z boku a od kompresoru také tolik hřeje? Už vyhlížím novou ledničku, m.j. i vyšší ale hlavně se samostatným mrazákem, novou a A+.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.13 11:59

Zjednodušeně asi takto,-to co namrzá a je na třetí fotce se jmenuje výparník,a to co je v pravo je konec trubičky termostatu,ve které je také náplň,A podle teploty se ta náplň rozpíná nebo smršťuje působí na vlnovec termostatu a tím spíná a rozpíná kontakty přívodu el.proudu.Takže ten konec musí mít přímý dotek s výparníkem,asi jste to při čištění vysunul ,nebo upadla příchytka a pod. Musíte to znovu přichytit.Pokud to bude zlobit i tak ,tak může být vadný termostat(uniklá náplň,zarezlý,přidřený a podobně-celkem levná výměna.)

Ve vašem případě to ale bude pouze tím že není čidlo s kontaktem výparníku.Podívejte se zespoda na výp,zda tam není trubička na zastrčení konce termostatu a pod.

Přeji zdar.

doplněno 02.08.13 12:04:

Ještě k tomu- hřeje ze zadu a z boku-to je v pořádku ,teplo které se odebere z lednice odchází v zadu z kondenzátoru a též třeba z boku protože ta trubka vede u někerý typů vnitřkem postěně aby byla zvětšenena plocha pro odvádění tepla.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.