Septik nebo čov?

Od: Datum: 31.07.13 08:02 odpovědí: 9 změna: 31.07.13 23:24

Dobrý den, pokud někdo můžete, poraďte mi.Koupili jsme malý domek, který zatím budeme používat k rekreaci, ale jednou tam možná budeme bydlet. U domu je malá- nedostačující jímka. Proto potřebujeme vybyudovat něco jiného- septik nebo čov. Kanalizace v těchto místech není. Není tu ani potok či rybník, kam by se mohla voda z čov čerpat. Navíc nevím, zda je čov vhodná k domku, kde budeme trávit zatím jen víkendy a v zimě ještě méně. Septik se zase musí vyvážet- pokud vím. Díky za každou radu.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.13 08:26
avatar

Dobrý den.Jímka je bezodtoková nádrž která se musí vyvážet po naplnění.Septik je více komorová nádrž,která má na konci trativod a odtéká.To jen pro upřesnění.Čovka může mít za sebou vsakovací půdní filtr,nebo se může voda jímat do nádrže a použít jako zálivka na zahradu.Nevím kolik m3 má stávající jímka ,ale na ty víkendové pobyty by snad stačila a až se tam jednou nastěhujete,můžete mít tu čov.čov potřebuje přísun "živin".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 09:32

Trativod=vyústění např. septiku někam(třeba do půdy, pole, strouhy)? To mi asi stav. úřad nepovolí. Ale asi to většina lidí obchází. Když mám stávající jímku, potřebuju na výstavbu septiku (nebo zvětšení jímky) stav. povolení nebo ohlášení?Díky za opovědi.

Od: uska®
Datum: 31.07.13 08:28

ČOVka vám správně fungovat nebudu při nepravidelném užívání. Tak máte na vybranou buď jímku nebo septik. Půjdete-li oficiální cestou tak vám septik st. úřad nepovolí. Asi v tichosti bych si zřídila septik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 21:50
avatar
Není pravda že septik SÚ nepovolí..Septik v kombinaci s druhým stupněm čištění tedy ZF nebo BF je dle zákona regulérní ČOV.Pro účel co tazatel popisuje je toto řešení velmi vhodné.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.07.13 08:55
avatar

Zmíním možnost kořenové čističky - pokud to geografické a prostorové podmínky dovolí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.07.13 16:57
avatar

Kořenovou čističku mohu jen doporučit,pro podmínky chaty na bydlení v létě je dokonce ideální.

Praktické rady mohu poskytnout.-

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 22:00

Dnes- když jsem se konečně prodrali lesem kopřiv, jsme nahlédli do žumpy.(Dům 3 roky nikdo nepoužíval). zjistili jsme, že je rozdělená na dvě části- v jedné plavou ty tužší části(z WC) a v druhé je to řídké. Oddělené je to přepážkou a i hladina se liší. tak nějak si představuju septik. Jenže je to fakt malé- po osprchování dvou osob 2x za víkend a umytí nádobí se to rychle zaplní. Navíc problém- po vypuštění vody ze dřezu v kuchyni nepřitéká ani do jedné z nádrží...*ee*Co bbyste nám poradili?Díky za odpovědi.

Od: uska®
Datum: 31.07.13 22:11

Nepíšete zda septik vyvážíte nebo ne. Nevěřila bych, že u těchto septiků není vybudován trativod . Je vidět, že voda ze dřezu má trativod a nekončí v septiku. Z toho usuzuji na trativod i ze septiku, takže by vám to nemuselo vadit, hladina by byla pořád stejná, vývoz fekálem by nebyl tak častý. Já bych nechala kompletně vyvést septik, tim zjistíte zda je tam odtok,.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.07.13 23:24

Dobrý večer, septik(žumpu) jsme zatím nevyváželi. Domek máme měsíc a teprve zprovozňujeme vrt, vodárnu, bojler...Bohužel jsme nekoupili domek od přímých majitelů, tudíž se nemáme s kým poradit. Je to případ-pokus-omyl. Taky si myslíme, že tam nějaký trativod "někam" povede. Chceme dát vše vyvézt a podívat se- což i Vy nám potvrzujete.Díky za napsání.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.