Vyzva k vyzvednuti majetku

Od: Datum: 31.07.13 03:42 odpovědí: 1 změna: 31.07.13 05:04

Zdravim,

mam takovy problem, rozesel jsem se s pritelkyni, bydleli jsme ve spolecnem podnajmu,a ona se odstehovala, nicmene nechala v byte sve veci, ktere tu uz proste nechci mit, snazil jsem se ji kontaktovat telefonicky,ale na ne me neodpovida.

Pisemne ji kontaktovat nemoho, jelikoz ma adresu trvaleho pobytu na obecnim urade. Jak mam tedy postupovat? Je me jasne ze ji veci ven je tak dat nemohu.

diky za pripadne rady, Ondra


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.13 05:04
avatar
Pošlete ji výzvu na odstranění věcí z bytu doporučeně na adresu trvalého pobytu na obecní úřad. Samozřejmě doporučeně.
Je hodně občanů, kteří mají po úředním zrušení trvalého pobytu místo trvalého pobytu na úřadě, tzv. úřední adresu, tj. adresu ohlašovny místního (městského) úřadu. Z této adresy nevzniká občanovi žádné právo k užívání nemovitosti, ale jsou mu na tuto adresu doručována již zmiňovaná oznámení o uložení písemnosti.
Je povinností každého občana postarat se o vyzvedávání doporučených zásilek a jiných písemností - pokud tak nečiní, je to jeho rozhodnutí a musí nést následky z toho vyplývající.
Zdroj: http://www.mnhradiste.cz/urad…-vlastnich-rukou-se-nevyplaci
Fikce doručení Při doručování podle Správního řádu i Občanského soudního řádu nastává tzv. „fikce doručení“. Pokud si adresát uloženou písemnost ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena (zpravidla na poště), nevyzvedne, považuje se písemnost za doručenou posledním dnem této lhůty, i když si adresát písemnost fakticky nevyzvedl a nezná její obsah. Písemnost tak nabude právní moci se všemi právními důsledky. V případě, že adresát prokáže, že si pro dočasnou nepřítomnost nebo z jiného vážného důvodu (např. dlouhodobý pobyt v cizině, pobyt v nemocnici) nemohl bez svého zavinění písemnost ve stanovené lhůtě vyzvednout, může v zákonem stanovených lhůtách požádat odesílající správní, nebo soudní orgán o prominutí zmeškání úkonu.
Zdroj: http://www.mulouny.cz/cs/mest…valym-pobytem-na-ohlasovne-mu
Ve výzvě ji dejte přiměřený termín na odstranění věcí, s upozorněním, že po uvedené době budou vyhozeny.
Tu samou výzvu jí můžete poslat doporučeně na adresu zaměstnavatele. Samozřejmě i několikrát ve formě SMS
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.