Jakou levnou hezkou podlahu v panel..?

Od: Datum: 30.07.13 17:00 odpovědí: 7 změna: 02.08.13 13:43

po dlouhé době, zase s dotazem... teď ale úplně jiným stylem = nejde o kvallitu.

Rekonstruuji klasický panel byt, z 80tých let. A potřebuji co nejlevněji a zároveň co nej efektněji udělat nové podlahy.

Jaké jsou možnosti? Podlahy jsou betonové, relativně maloplošně rovné. Hledám variantu kdy jen dám novou podlahu a je hotovo, bez extra přípravy podkladu = nivelačka ne. Koberec není vůc efektní, takže ten také ne. Takže teď už jen vše ostatní, co bude levné a ještě hezké :)

Máte někdo nějaké nápady?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.13 17:37
avatar

Vždy,když jsme dostali požadavek na podlahu hlavně levnou,doporučili jsme lino.Dnes jsou k mání typy a vzory,dokonce i iomitace dřeva a korku,co mnoho lidí uspokojí.V každém případě to vyžaduje kvalitní podklad.Ten se řeší některými stěrkami.V mnoha případech vyhoví i stávajícíá beton.Vhodné řešení můžou být i Vinylové lamely.Pokládají se podobně,jako plovoučky-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.13 18:46
avatar

I sestra má lino a na první pohled si myslíte, že je to plovoucí podlaha.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 20:50
avatar

jj, vypadají dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 20:47
avatar

i pod lino je však velmi vhodné provést vyrovnávací vrstvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: art*
Datum: 31.07.13 09:50

klidně lino, ale je jich hrozně moc.
Ve svém, jsem se snažil velmi slušně rekonstruovat (dělal jsem vinyl+korek a aj lino), jenže lino jsme vybrali designové a velmi měkké (je fakt příjemné), ale i když se udělala stěrka, tak se ve dvou místech prokreslilo napojení po lití z kýblů, ale fakt minimální vlasové přizvednutí připojené vrstvy, ale v linu se to velmi prokreslilo (kdo se na to nezaměří ani nepozná, ale jsem detailista: )
Takže jestli nechci dělat nic s podkladní vrstvou (resp. moc utrácet), tak potřebuju v případě lina najít takové které skryje ten "hrubý" podkladní beton, který se zdá být v rovině (ač přesto že nedosahuje kvalit stěrky, v které se mi to vlasové napojení stejně v lině prokreslilo). Takže jaké (levné) lino, které nebude mít problém s tím stávajícím starým hrubým betonem? Tvrdé? ( je levné a pěkné?) Stěrka nebo nivelačka by mi nevadila, ale jedná se o cca 80m2, a to je už safra znát cena za metr rekonstrukce podlah.
Ideální by byl klidně laminát co stojí kolem 150kč/m2, ale s tím nemám zkušenosti, jak moc prokreslí hrubý beton, třeba by to všechno absorvoval mirelon / hobra, ale potřeboval bych to vědět 100%

Od: art*
Datum: 02.08.13 11:01

viz předchozí otázka, je lepší tvrdé lino? skryje nerovnosti hrubého betonu?

Od: buggy*
Datum: 02.08.13 13:43

Je třeba se rozhodnout podle potřeby budoucího uživatele bytu. Bude dítě, domácí zvíře, je od podlahy chladno a pod.

Lino snadno poškodí ostré hrany třeba židlí. A kvalitní zátěžové je drahé.

Drobné nerovnosti snadno přikreje plovoučka. V domácí zátěži stačí obyčejná, není tak drahá. Nesmí se ale vytírat mokrým hadrem, stejně jako na linu se viditelně drží prach. S tím si ale poradí robotický lux. Plovoučka ale roznáší tzv.kročejový hluk.

Koberec je teplejší, drží v sobě prach. Alergiky a domácí zvířata ale nemá rád.

Někdo rád chodí doma bos, což je příjemné s kobercem, méně u plovouček a lin.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.