Koupit novou lednici?

Od: Datum: 29.07.13 23:26 odpovědí: 11 změna: 04.08.13 19:50

Dobry den, mam pravou americkou lednici,stari asi 12 let. Nejak mi zacina haprovat, mrazak neudela min nez -17 a to ji mam naplno. Ted jak jsou ty horka tak je to jeste horsi ,mam pocit ze maso mekne,proste nestiha. Dnes jsem dal nanuky a nezmrzly na kost. Ted nevim jestli ji nechat opravit nebou koupit novou. Je mi ji ale lito,protoze je celo nerezova, ma ledovac a bar na piti. Objem pres 700 litru. 600W na hodinu. Co poradite?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 29.07.13 23:34

My jsme měli sice obyč lednic, ale s hodně specifickými rozměry...na opravu nám řekli, že by to vyšlo dráž než nová.. to bylo pak shánění..

Asi záleží na tom, v čem je problém..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.07.13 23:36

Nejlepší bude asi zavolat opraváře ten vám určitě poradí řekne cenu za opravu a vy se rozhodnete zda to má cenu nebo né.může to být oprava za 500.-a možná taky 5000,- to je těžké

Datum: 29.07.13 23:36

Mám lednici 15 roků, a vážně uvažuju o nové - změřil jsem si spotřebu, a moderní stroje ji mají minimálně poloviční, ty nejlepší až třetinovou. Nic netrvá věčně a pokrok nezastavíš. Možná by bylo řešení výměna náplně, ale pokud to peníze dovolí, já bych se začal ohlížet po nové.

Od: mowla*
Datum: 29.07.13 23:43

Napadají mne tři možnosti:
a) došlo jen k úniku chladiva, servis je celkem levný a obvykle bezproblémový
b) jsou porušená (vymačkaná) těsnění dveří (indikátorem je zvýšené množství námrazy) - otázkou je dostupnost a cena nových
c) degradoval izolační materiál stěn - oprava nemá smysl, nová lednice bude levnější

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.07.13 12:11

Budu se asi ohlizet po nove lednici, mate nejaky tip? Kterou znacku atd?

Od: mowla*
Datum: 31.07.13 12:40

No - výbornou zkušenost mám s lednicí značky Bosch, ale už má ´nějaký ten pátek´, z relatině nedávné doby pak Liebherr, doporučuju nákup tady - http://www.damil.cz/cs/shop/c…slo-produktu&zobrazit=tabulka , prodávají II ´jakost´ - jde o lednice s nikoli faktickou vadou, ale např. poškozené při přepravě nebo výstavní kusy (např. škráblý bok - což funkci neovlivní) - s výraznými slevami.

;)

doplněno 04.08.13 04:19:

..."1KW za 2 hodiny"... - to je hodně ovlivněno počasím a indikuje, že lednice má opracdu nějaký problém.Jak už jsem psal - mám dobrou zkušenost s lednicemi Bosch a Liebherr, bohužel s ´americkými´ nulovou - nemám a nechci takovou lednici (zejména z prostorových důvodů). ;)

Datum: 04.08.13 02:29

Zdravim, tak lednice je na tom cim dal hur, mrazak nestiha. Asi opravu resit nebudu,protoze stejne dost zere, 1KW za 2 hodiny. Je to normalni? Ted resim jakou znacku americke lednice koupit. Vybiram mezi Samsung, Wirlpool, Bosch, Siemens. Kterou doporucite? Diky Martin

Datum: 04.08.13 12:09

Měl jsem Samsung 15 let, začala haprovat koupil jsem zase Samsung a po dvou letech provozu spokojenost, hlavně spotřeba elektriky šla rapidně dolů. Nemá cenu opravovat, nízkou spotřebou si na sebe nová lednice sama rychle vydělá.

doplněno 04.08.13 12:12:

tímto samozdřejmně neodsuzuji jiné značky, myslím si že je to dnes celkem jedno, musíte holt trefit tu správnou.. jako se vším.

Datum: 04.08.13 12:16

já preferuju lednice Liebherr mám jí 2metrovou doma 8mým rokem a jediná oprava byla nedávno měnil se na lednici termostat *palec*

Datum: 04.08.13 19:46

Liebherr je dost drahy, schanim neco do 40 tis.Jsou jinak krasne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.