Srovnání omítek

Od: Datum: 02.09.13 11:21 odpovědí: 3 změna: 02.09.13 14:55

Zdravím všechny znalé.

Poprosil bych o informaci, jak ideálně srovnat jednu vnitřní stěnu (zeď). Původně cca 70 cm od konce zdi (rohu) byla vyzděna krátká příčka (tl. cca 15 cm). Tu jsem dal pryč, nicméně nyní je těch posledních 70 cm zdi o cca 2 cm utopených, oproti zbylé části. Takže má úvaha:

1) zeď trochu oškrabat (nyní výmalba),
2) těchto 70 cm našpricovat a dohodit jádrovou omítkou,
3) formulka na všechno snad každého zedníka (lepidlo, perlinka) přes celou zeď
4) štuk.

Je úvaha správná? Jde mi o to, zda a) jádrová omítka bude držet, pokud jen trochu poškrabu tu výmalbu, nebo to musím oškarabat až na omítku, b) zda lepidlo+perlina drží na všem:), nebo pokud je vymalováno, tak se musí škrabat.

Díky za názor.

JerK


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.13 11:31
avatar
malta by asi drzela ale ne moc dlouho ja bych pouzil desku sadrokartonu ta se da podmazat lepidlem muzete to pojistit natloukackama a pote pres spoj sitku a preflotovat a prebrousit pripadne prestukovat pod stuk je nutne udelat sterku lepidlem
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 14:31

Je hezké vidět, jak všichni "umí" dělat sádrokartony, ale nikdo už dneska neumí klasickou zedničinu. Jsem zvědavý za 10-20 let, to už se budou domy vyrábět asi rovnou hotové, jelikož to nikdo nebude umět vyzdít a nahodit.

doplněno 02.09.13 14:34:

Za sebe bych to určitě oškrábal, zdrsnil, potom navlhčil, nahodil jádrem a po vyschnutí přetáhl štukem, toto je asi nejlevnější varianta. JInak řekl bych pozor na názvosloví, malta a omítka je rozdíl (nejen jako slovo, ale hlavně ve složení a způsobu použití). Samozřejmě by stačilo i oškrábat, napenetrovat a lepidlem dorovnat, obávám se ale, že to tu zeď uzavře a nebude dýchat.

doplněno 02.09.13 16:16:

Myslím si, že perlinka je zbytečná, kluci mi lepidlem srovnávali zdi v koupelně, perlinku nedávali a přechod není vidět. Prlinka by to zbytečně prodražila, pokud použijete flexi lepidlo, to je dost pevné samo o sobě a pokud ta konstrukce nebude dilatovat tak je zbytečné jí tam dávat.

doplněno 02.09.13 16:17:

Je na Vás, jakou variantu vyberete, jestli len-ější bez lepidla, nebo dražští s lepidlem a buďto bez perlinky a nebo s ní.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jerk
Datum: 02.09.13 14:55

Sádra se vždy dávala na zlomené ruce a nohy, takže mám zažito, že jde o dočasnou záplatu na pár týdnů:) Takže možná pro novostavby a komerční prostory, co je potřeba udělat levně a "hezky" a pak pryč. Takže lepit něco sádrou bych nerad.

Nicméně ta perlina mi přišla vhod v zhledem k tomu přechodu na již existující zeď. I když lepidlo moc prodyšné také není. Ale jde o oboustranně vnitřní zeď, takže by to nemuselo vadit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.