Fialová a světle hnědý nábytek

Od: Datum: 27.07.13 09:26 odpovědí: 10 změna: 31.07.13 16:57

Mám světle hnědý nábytek a chci natřít jednu zed světle fialovou, zajímalo by mě co si o této kombinaci myslíte.? Našla jsem nějaké obrázky, jak na vás tato kombinace působí?

http://www.hezkynabytek.cz/im…ego_02prosze_slonia_X9K12.jpgSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.13 09:38
avatar

Jestliže máte místnost nějakých +- 20 čtverečních metrů, tak je to o strach. Z malého prostoru se stane klaustofobická cela. *ee*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 27.07.13 09:50
avatar

Dobrý den, nechci prudit, ale je takové rčení - "hnus fialovej". Snad hodně světlá by neškodila, ale zase to bude vypadat jako "odvar" a ne malba. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 27.07.13 10:04

Určitě vymalovat jen dvě stěny a dvě nechat bílé , určitě by měla být bílá stěna u okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.13 10:12

něco si přečtěte a pak se rozhodněte sama - chce to i styl nábytku k této barvě

http://www.living.cz/tipy-a-t…ialova-barva-v-interieru.html

tisíc lidí tisíc názorů

dcera když rekonstruovala byt -navrhla jsem jí fialovou chodbu a dvěře na černo a stříbrné doplňky /botník, komodu a věšák/ a vypadalo to úžasně - ale když to člověk nevidí neumí si to představit ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.13 10:23
avatar

Podobně si mamka poručila předsíň. Normálně to byl tunel. Vamysleli jsme a táta natřel věšákovou stěnu na bílo, rám zrcadla na bílo a bílé dveře a bílá futra. Bílý váleček na strop. *smich* Paráda!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.13 10:43
avatar

Já bych se fialové nebála, dcera má v obýváku hodně fialovou stěnu, druhou fialovou na které má dva pruhy bílé tapety, hnědý nábytek a je to hezké (foto mohu doplnit až budu ve čtvrtek doma).

doplněno 30.07.13 18:33:

Snad se zadaří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.13 11:08
avatar

Podle toho co vím se člověk nejlíp cítí v místnosti, která je "přirozená" nebo "přírodní". Použít fialovou barvu, která se nikde venku nevyskytuje, to není dobrý nápad. Osobně bych se z fialové barvy na stěnách asi poblil. Hezky vypadají hodně světle modré stěny + bílý strop. K tomu "dřevěný" světlý nábytek. Tu modrou nedávat na stěny až nahoru, nechat bílý pruh i pod stropem. I nažloutlá barva, nebo světle zelená působí příjemně. Tmavé, "křečovitě" nebo "jedovatě" působící barvy na stěny, to není zrovna ideální a může to způsobovat u obyvatel nervozitu a špatnou náladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.07.13 12:33
avatar

Fialová by se hodila k bílému nábytku lépe. Ke světlému dřevu by šla bleděmodrá a do ložnice je vhodná. Obrázek z internetu:

doplněno 27.07.13 14:09:

Ještě dám jeden obrázek z internetu, kde jsou stěny fialové a bílé, ale opět s bílým nábytkem:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 16:57
avatar

Pavlínko - máte dobrej vkus - ale i fotka Lidušky je moc hezká!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.13 13:54
avatar

Na mě tato barva trochu padá. Ono záleží na odstínu. Chce to moc a moc nad tím přemýšlet a doplnit kompletně vhodným, spíše novým nábytkem, kobercem a ostatními doplňky. Nejhorší je, když se použije z důvodu šetření různý nábytek, co dům dal. Pak je dojem roztříštěný, nesourodý a působí ne moc uklidňujícím dojmem. Není jenom výmalba, je možné oživit část stěny, výklenek vhodnou tapetou a trochu více dojem zútulnit. V pořadu ,,Jak se staví sen,, pracovní tým několikrát zvolil tuto kombinaci, výsledek není špatný, je to krásný na pohled, ale jak to bude vypadat, až tam rodina opravdu začne bydlet? Desing je jedna věc, ale to skutečné bydlení druhá. Záleží tam, jak je třeba umístěná jenom jejich právě zvolená vázička, květináče apod. Z uvedených odkazů není ta ložnice až tak špatná, i ten dětský pokojík, ale vše musí být sladěné a DOTAŽENÉ, též na chodba bude jistě krásná právě s těmi ostatními /stříbrnými/ doplňky. Pokud do toho chcete jít, tak proč ne, ale třeba se Vám to brzy přejí. Možná na dva tři roky, a pak zatoužíte po změně, po něčem uklidňujícím a ne tak vyzývavém. Jestli máte kutilského ducha, plno věcí si uděláte sami a nebude Vám zatěžko za nějaký čas znovu předělávat interiér, proč ne. Vždyť změna je život. Ono v těch malých bytech, co jsou na sídlišti-panelácích, se tyto změny provádějí určitě lehčeji a v kratším časovém úseku, než v rodinném domku, kde jsou velké místnosti a vysoké stropy.

doplněno 27.07.13 13:55:

obrázek od ,,pt,, je ale krásný!

doplněno 27.07.13 14:01:

,,leni,, ten obrázek, co máte v otázce, budu upřímná, hrozný. Porovnejte odstíny fialové a nesourodý nábytek s obrázkem od ,,pt,,. Též ta rozkládací sedačka, tak takhle ne!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.