Rekonstrukce podlahy - pomer vykon/cena

Od: Datum: 25.07.13 19:30 odpovědí: 6 změna: 27.07.13 10:23

Dobrý den,

pustili jsme se do rekonsrukce podlah, vytrhali dřevěná prkna, vyházeli škváru, ale pod tím je nerovný a ne moc kvalitní beton (drolí se). Dobré by bylo ho zpevnit, ale nechceme pokud možno zvedat původní výšku podlahy. Teď je tam celkem zhruba kolem 15 cm místa. Jedná se o zhruba 80m2. Co zvolit? Dávat tam trámy a na ně podlahu moc nechceme, aby to nedunělo, takže spíš nějakou izolaci (polystyren, ale nemáme rovný podklad), na to beton a na to plovoučku?

Předem díky za nápady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.13 19:35
avatar

Dobrý den,záleží jakou finální podlahu chcete.zda plovoučku,či selskou podlahu,či pvc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzanb
Datum: 25.07.13 19:42

Umělou plovoučku, jen v kuchyni chceme lino.

Datum: 25.07.13 19:35

Jaké je patro? Nosnost podlahy? Pokud nepodsklepené přízemí, dal bych beton. Pokud je pod tím ještě něco, tak by to chtělo někoho, kdo by spočítal nosnost jestli by to ten beton zvládlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzanb
Datum: 25.07.13 19:40

Jedná se o přízemí, pod tím je sklep (po celé ploše). Tu nostnost mi spočítá kdo (statik?) a co k tomu budu potřebovat?

Datum: 25.07.13 19:45
avatar

srovnal bych to latí,pak polystyren a na něj betonový potěr.Samonivelačku a plovoučku. Sice bych šel do dřevěné třívrstvé,ale pokud chcete umělou,Váš výběr.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.07.13 10:23
avatar
Ve všech příspěvcích se trošku pozapomělo na hydroizolaci. Škvára se dávala dřív taky proto že umožňuje prostup vodní páry.Zalití betonem může změnit difůzní poměry a buď vám pak může vlhnout zeď protože špatně postupný beton vyvede vodní páry do stran do zdi, nebo se vám začne kroutit dřevotřísková výplň lamel podlahy.
Nechci vás zbytečně děsit. Možná tam máte sucho, ale spousta lidí kteří s velkou slávou vyházeli škváru a nahradili ji krásným rovným betonem, časem zjistila, že to nebyl dobrý nápad.
Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.