Zeolit - Zelbrite , máte zkušenosti?

Od: Datum: 24.07.13 09:04 odpovědí: 1 změna: 24.07.13 11:24

Máte někdo zkušenost s použitíváním Zeolitu - Zelbritu v bazénové filtraci?

Píšou , že voda filtrovaná touto hmotou je daleko čistější a nevyžaduje tolik chemie , jako klasická filtrace pískem? Je to sice prý dražší , ale stojí to zato? Jestli někdo používáte , podělte se s dojmy .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.13 11:24
Měl jsem to zatím jednu sezónu. Zeolit jsem sehnal "neznačkový " takže mě pytel vyšel myslím na 350.- i s dopravou až někde z jižní Moravy.
Dalo celkem práci to pořádně propláchnout před prvním použitím protože jak se kamínky dřou o sebe, furt z toho teče bílý mlíko. Takže to chce jen propláchnout a moc s tím nehrkat. Jinak co se použití ve filtru týče tak jsem naprosto spokojený.
Vždycky jsem měl v parných dnech problém uhlídat PH vody a pravidelně jsem v bazénu ročně spotřeboval dvě pixly PH - Jak stouplo PéHá tak se musel okamžitě i přidávat chlór a kolikrát jsme to ani neuhlídali a měli bazén zelený.
Se zeolitem ph kolísá daleko míň a vyšší cena náplně filtru se vrátí v daleko nižší spotřebě bazénové chemie.
Jediný problém - abych jen nechválil , je v tom že když se filtr vypne a voda v něm se víc ohřeje, tak pár litrů vody po spuštění vždycky foukne kalných-šedivých. v bazénu to ale poznat není protože to je tak jemný šum, že to vychytá vločkovač.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.