Neustále zapínání vodárny

Od: Datum: 23.07.13 15:58 odpovědí: 7 změna: 29.07.13 13:02

Mám problém s domácí vodárnou. Při odběru vody se neustále spouští po 2 vteřinách, nedrží tlak.Pokud se voda neodebíra, tak tlak drží. Nevíte někdo kde je chyba? Děkuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.13 16:03

možná máte poškozenou membránu nebo tlakový vak v nádobě. Pak při odběru klesne tlak prakticky okamžitě a tlakový spinač sepne a spustí motor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.07.13 16:03
Zkoušel jste dofoukat vzduch? Spínání po pár vteřinách bývá nejčastěji způsobené nedostatkem vzduchu ve vaku. Kdyby byl prasklý koš tak to nebude spínat tak často.

Datum: 23.07.13 22:35

Ahoj. Něco zjistíš i tím, že vyšroubuješ ventilek od duše v nádobě. Když po přitlakování začne vytékat voda, je to prasklý. Když ji nafoukneš na tlak asi 1.6 atm., měl by držet a neklesat. Mimo jiné.

Od: hop®
Datum: 23.07.13 22:39

Špatně natlakovaná expanzka. Buď moc, takže je vak plný vzduchu a nepustí tam vodu, anebo málo (což je pravděpodobnější) a je plná vody, nezbývá místo na stlačený vzduch. Zkuste manometrem změřit tlak...

doplněno 23.07.13 22:40:

humbucker: pokud po zvýšení tlaku vytéká voda, neznamená to, že je poškozená membrána...

doplněno 23.07.13 22:41:

totak: kdyby byl poškozený koš, spínalo by čerpadlo i bez odběru vody...

Datum: 24.07.13 00:07

Ahoj. A když není ta membrána poškozená-děravá, jak se tam teda vezme ta voda? Samozřejmě, nepočítám tu možnost, že ji tam někdo napustil tím vyšroubovaným ventilkem. Buď je tam vzduch, nebo nic.Voda by měla být na druhé straně ty membrány.

Od: martin1965*
Datum: 24.07.13 00:25

To je jasné, špatná membrána, nebo uchází ventilek. Tady máme tlakovou nádrž na 300 litrů vody, když se mi zdá,že nautila spíná častěji, než by měla, tak změřím tlak a obyčejně zjistím, že ušel. Jelikož mám kompresor na tlakování piva, tak to jen přepnu a nádobu dotlakuju, ale trvá to docela dost dlouho( cca 10 min). je potřeba při tom otevřít odtok vody, např ve dřezu, aby se ten tlak tam dokázal dostat.

doplněno 24.07.13 00:29:

Tlak vzduchu má být asi o jeden bar nižší než spínací hodnota nautily, ale myslím, že by Vám poradil každý, jen trochu schopný Instalatér, já jsem jen poučený laik.

Od: pro
Datum: 29.07.13 13:02

Všem děkuji za pomoc. Byl špatný vak.Už vše funguje tak má. DÍKY!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.