Nahozeni kominu - jak?

Od: Datum: 23.07.13 12:00 odpovědí: 11 změna: 24.07.13 22:56

Zdravim,

chtel bych se zeptat : mam nove vyzdenej vrh kominu (klasicka plna cihla).

Chtel bych ho nahodit pak barva. Napadlo me, ze misto klasicke jadrovky bych na nej nalepil polys 3cm a natahl perlou s lepidlem.

Je v tom v pripade kominu nejaky problem?

Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.13 12:25

Na komín bych dal radši omítku, přecejenom má menší hořlavost :D , a další problém může být chování se polystyrénu vůči žáru z komína. Takže jádrovou omítku :)

Ohodnoceno: 0x

Od: tydyt
Datum: 23.07.13 12:29

Zapomnel jsem podotknout, ze komin je vyvlozkovan nerez a je pouzivan na plyn.kotel.

Takze teplota spalin je nekde jinde. Neni tam rozhodne zar.

Jinak dekuji za Vasi radu...jeste porad si nejsem jisty co tam dat.

Datum: 23.07.13 13:09

Určitě nedosahuje povrch komína teplotu nad 80°C. Takže Váš nápad s polyšem, lepidlem a omítkou chválím.

Od: tydyt
Datum: 23.07.13 13:32

Velice děkuji za Váš názor... Taky si myslím, že by to neměl být problem.

Jen jsem to nevidel nikde nikoho dělat, tak jsem si nebyl tímto nápadem jistý :)

Datum: 24.07.13 20:05

Pkd jste toto neviděl,tak zajeďte do JH do komplexu SOME (prodejce Peu,Mazda,traktory SAME a Lamborghiny,...)a na tzv šestiúhelníky toto je ,někdy od roku 1998nebo 99?nevím kdy jsme toto dělali!Toto jsem také dělal v Adamově ,místní část Rudolfov u CB!I když toto nebyli zděné z cihel-první tuším Heluz,kompletní kom.systém a druhy betonová tvárnice s vložkováním-jeden nerez či Al a druhý keramická vložka.

Jinak- na vnější plochy se na stěrku (lepidlo) nemá dávat štuk!

Datum: 24.07.13 22:56

aha takze napr po zatepleni baraku polysem + perlinka s lepidlem to jen premaluju jo, chcete rict ;D no nevim :)

Datum: 23.07.13 16:48

Komin obijte rabicovym pletivem a potom nahodte aby se Vam zakratko neoloupal. Obkladat polisem nema smysl.

Datum: 23.07.13 18:32

czechmanne,

ale toto se dělalo v minulém století...

proč by neměl polyš držet.

Datum: 23.07.13 22:14

Ahoj. Taky si myslím, že přidávat na komín a ještě v případě vyvložkování polystyren je zbytečnost. Do budoucna jsem proto, aby se předešlo opadu a drolení zdiva a omítek toto těleso spojit perlinkou a zatáhnout lepidlem a štukem. Nejlepší řešení je nic nad sřechou nezdít a použít plechovou trojkombinaci s izolací a dobře oplechovat prostup střechou.

Datum: 24.07.13 01:40

flexi lepidlo bez perlinky na to trochu venkovniho stuku a hotovo ;)

Datum: 24.07.13 08:32

DOBRÝ DEN,KDYŽ JSEM SI NECHAL VYMĚNIT STAROU KRYTINU,ETETNIT,ZA NOVOU,BRAMAX,TAK PŮVODNÍ NÁVRH NA ÚPRAVU VZHLEDU KOMÍNA BYL --DÁT A POUŽIT LEPIDLO A PERLINKU JAKO OMÍTKU,NIC VÍC.TOTO SE MĚ OSVĚDČILO NA VÍCE VENKOVNÍCH MÍSTECH,POTOM PO VÝMĚNĚ NÁZORŮ S POKRÝVAČEM,VZEŠEL NÁPAD S OPLECHOVÁNÍM CELEHO VRŠKU KOMÍNA POZINKO-ZINKOVÝM PLECHEM,COŽ JE OCHRANA KOMÍNA NA CELÝ ŽIVOT,BEZÚDRŽBOVÁ,TO SE TÝKÁ KOMÍNÚ VYVLOŽKOVANÝCH.NA POČATKU BYL NÁPAD,DNES JE TO SKUTEČNOST A HEZKY TO VYPADÁ,KDYŽ SI TO ČLOVĚK NECHÁ UDĚLÁT,NELITUJI TOHO. TAK POUVAŽUJTE O TOM. S POZDRAVEM SAMOUK

dobrý den, když jsem si nechal vyměnit starou krytinu, etetnit, za novou, bramax, tak původní návrh na úpravu vzhledu komína byl --dát a použit lepidlo a perlinku jako omítku, nic víc. Toto se mě osvědčilo na více venkovních místech, potom po výměně názorů s pokrývačem, vzešel nápad s oplechováním celeho vršku komína pozinko-zinkovým plechem, což je ochrana komína na celý život, bezúdržbová, to se týká komínú vyvložkovaných. Na počatku byl nápad, dnes je to skutečnost a hezky to vypadá, když si to člověk nechá udělát, nelituji toho. tak pouvažujte o tom. s pozdravem samouk

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.