Jaký překlad nad okno

Od: Datum: 22.07.13 10:49 odpovědí: 4 změna: 22.07.13 12:29

Zdravím, chci zabudovat plastové okno o šířce 180cm a výšce 90cm do štítu domu. Zed je tlustá 30cm. Známý mi doporučil použít dva 220 cm dlouhé "vingly" 5x5 cm jako překlad. Jiný známý tvrdí že je to na tu délku nedostačující a měl bych použít "íčka" nebo jiný typ překladu. Prosím o radu. Díky. J.K.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rendy8*
Datum: 22.07.13 11:19

Netuším, jak by to mělo být správně, ale právě jsme měnili okno o velikosti 180 x 140 (dxv). Použili jsme dle doporučení dva betonové překlady o délce něco přes dva metry (210 nebo 220 to myslím bylo) a široké byly okolo 14 cm.

Ohodnoceno: 0x

Od: kotrlak*
Datum: 22.07.13 11:56

Díky. Můžu se ještě zeptat kde se dají koupit?

Datum: 22.07.13 11:45

To Rendy-odhauji že to byl překlad RZP210. ( viz odkaz-4 v pořadí) http://www.hbbeton.cz/cz/prod…vebni-materialy/preklady.html

Ano tyto (2ks ) můžete bez obav použít použít a na rozdíl od těch "vinklů máte jistoto že to bude 100% OK!

PS vinkl 5x5 je asi fakt dost málo takové jsme dávali maximálně ve dvou ale na elektrorozviodnou skříň do 1m,kde navíc "záda" byla ještě vyzděná!Tudíž tak na hloubku cca 20cm!

doplněno 22.07.13 14:04:

To Kotrla-pkd skusíte str.Gůgla a zadáte hledat RZP tak Vám vyjede hejno odkazů ,když jsem to vyhledával pro šéfa,narazil jsem na betonárnu nekde u HK,což jsem vyřadil a pak vyzkoušel přímo místní HB-beton v J.Hradci.,Zavrhl jsem i prefu (snad bývalá? nwn jak dnes ) ve Veselí n/L. protože HáBéčko mám po cestě do práce a tudíž jedna cesta,při dovozu překladů na pracoviště,zadara!

Od: rendy8*
Datum: 22.07.13 12:29

Jj, pak tedy to byla ta 210cm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.