Výpověď z městského bytu

Od: Datum: 22.07.13 10:17 odpovědí: 2 změna: 22.07.13 11:50

dobrý den, jakým způsobem ukončit nájem bytu patřícího městu - "státní". Stačí přinést klíče ke konci měsíce a říci, že končím k 1.?

Díky OŠ*sok*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 22.07.13 11:17

V najemni slouve mate podminky vcetne vypovedni lhuty. A take podminky za jakych lze smlouvy vypovedet (z vasis trany nejspise bez udani duvodu). Zpravidla byva vypovedni lhuta 2 mesice. A soucasti je tez prebrani bytu poverenym pracovnikkem mesta (ze jste byt nevybydleli, neodvezli jste omyvdlo a podobne). Cili klidne klice doneste, ale zaplatite 2 najmy a nekdo se musi ukazat a byt prevzit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.13 11:50
avatar

Ne, nestačí přinést klíče a říci, že končíte. Viz. Občanský zákoník § 710:

(1) Nájem bytu zanikne písemnou dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem nebo písemnou výpovědí.

(2) V písemné výpovědi musí být uvedena lhůta, kdy má nájem skončit. Výpovědní lhůta nesmí být kratší než tři měsícea musí skončit ke konci kalendářního měsíce. Výpovědní lhůta začne běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena druhému účastníkovi.

(3) V případě, že nájem bytu byl sjednán na dobu určitou, skončí také uplynutím této doby.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.