Jak na revizi stavu rodinného domu?

Od: Datum: 06.08.13 00:14 odpovědí: 3 změna: 07.08.13 22:33

Dobrý večer všem,

Rád bych se zeptal, zda nemáte někdo zkušenosti s revizí stavebně technického stavu rodinného domu. S přítelkyní plánujeme rekonstrukci cca 25 let starého domu a před jejím zahájením bychom rádi nechali dům kompletně odborně zkontrolovat - po stránce statiky, střechy, komína, rozvodů vody a elektřiny, topení, atd.

Hledáme zkrátka spolehlivého, kvalifikovaného člověka či firmu, který dům prohlédne a ke každé závadě dokáže fundovaně říci, co je její příčinou, navrhne jak ji odstranit, čeho se vyvarovat, odhadne cenu a případně zajistí technický dozor při odstraňování závady.

Přemýšleli jsme o službách firmy Bytecheck, která nedávno poměrně bouřlivě vstoupila na trh a výše uvedené poskytuje, ale když jsem hledal nějaké reference, zjistil jsem, že všechny pocházejí přímo od Bytechecku. Poradí někdo? Máte zkušenosti s Bytecheckem?

Díky moc!

hbr

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.13 17:50
Těžko se něco kontroluje, když se to ohlíží jen na povrchu. Kolikrát to vypadá dobře, pak se začne něco dělat a zjisti se, že něco úplně jinýho je zralý na opravu či výměnu.
Ohodnoceno: 1x

Od: hbr
Datum: 07.08.13 22:33

Tak na spoustu závad jsem už přišel sám (a spoustu jich jako laik samozřejmě určitě přehlížím), ale ten dům je prostě srdeční záležitost. Tj. potřeboval bych minimálně někoho, kdo se v oboru pohybuje, poradí mi se závadami, které už jsem našel sám (jak je odstranit, jak už se dnes to či ono (ne)dělá, jaké jsou trendy, co by kolik stálo) a kdyby zkrátka dům rovnou prohlédl celý a odhalil i to, na co jsem já nepřišel, bylo by to ideální...

Žádného solidního stavebního inženýra, projektanta, architekta nebo firmu bohužel osobně neznám a po zkušenostech v ČR s kvalitou služeb v jakémkoliv oboru do toho zkrátka nechci jít naslepo :(

Datum: 06.08.13 23:30

Ahoj. Takhle na dálku to moc nejde. Ten barák se musí pořádně prolézt ze všech stran z venčí i ze vnitř od sklepa až po půdu-podstřeší. Ty reference jsou dost problém. Asi si je dokážou některé firmy pěkně nalhat. Mezi kámošema, známýma by nebyl někdo ze stavařskýho oboru? Možná by mohl někoho poradit i stavební úřad.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.