Jak odpudit kočku ze zahrady?

Od: Datum: 20.07.13 09:21 odpovědí: 23 změna: 28.08.13 17:54

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Před 7 lety jsme koupili RD. Před 2 roky nám umřel soused a tak jeho rodina, aby nemusela dům prodávat tak tam nastěhovala nájemníky. Jedni z nájemníků mají kočku, kterou do minulého roku měli zavřenou doma. Letos ji začali pouštět ven s tím, že ji ráno vyhodili ven avečer odchytávali. Na tom by nebyl vůbec nic špatného až na to, že tato kočka nám chodí pravidelně na zahradu vykonávat potřebu. Navíc do míst kde máme písek. To že to dělá její kočka je více než 100%, protože jsme ji několikrát nachtali a navíc to že kálí do písku a ještě to zhrabe dělají jen domácí kočky, které jsou na toto zvyklý. Vzhledem k tomu, že majiteli není už rozumná domluva. Ze začátku jsem je na tuto skutečnost upozorňovali několikrát. Výsledek byl že kočku nechali 2 dny doma (a byl klid, nikde nic), ale pak ji zase začali pouštět. Teď už se s nimi i hádáme, ale je to všechno zbytečné. Mohl by mi někdo poradit jak vyřešit, aby kočka přestala chodit na naši zahradu? Dříve ten problém opravdu nebyl až letos.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.13 09:23

Existují odpuzovače koček ve spreji... třeba ZDE.

Ohodnoceno: 0x

Od: pepann
Datum: 20.07.13 09:27

Dokážete si představit to, že bych musel vystříkate skoro celou zahradu? Navíc zaprší a je mužu stříkat znova ... :( O této variantě jsem již uvažoval, ale nějak tomu nevěřím ...

Datum: 20.07.13 09:37

Myslela jsem, že Vám kočka kálí jen na jedno místo - do písku...

Datum: 20.07.13 09:43

Mám kapku drsnejsi zpusob :D ... My jsme naši kočku odnaučili pít z nafukovacího bazenu (drápky nám prořízla bazén) tím, že jsme ji jednoho krásného dne vzali a začali máchat v bazénu, od té doby se mu vyhýbá jako čert kříži, zkuste to :), mám taky problém s tím, že sousedovi kočky mi žerou koi kapry z rybníka, sežrali mi už kusy do 1000 Kč, takže jsem si nachystal speciálně upravený šíp do kuše (s tupým hrotem) a už jen čekám :D, až potvora příjde pro další...

Od: nukika
Datum: 20.07.13 09:44
...pejsek? *smich*

Datum: 20.07.13 09:51

nukika *palec**palec**palec*:D Tazateli, jestli poklikáte tady v archivu, najdete spoustu stejných nebo podobných otázek a ještě více odpovědí, že někdo slyšel jak JPP (jedna paní povídala), ale vpodstatě se tento problém nedá vyřešit. Vlastní zkušenost a zkušenost mého táty. Ani svěcená! *hej*Snad jen ten pes. A pomodlit se, aby se neskamarádili.

doplněno 20.07.13 09:55:

Teď mi naskočila vaše poslední odpověď. Náš tata měl prak. Jednou volal: Aničko, chceš vidět, jak kočka lítá?" Ještě nestačil otevřít okno dokořán a kočka vyletěla na zeď, která byla na konci zahrady. Měla víc jak 3m na výšku. A táta utrousil, trošku obdivně: "Jako vlaštovka" :D

Datum: 20.07.13 09:47

Nijak, snad jen vyhánět a vyhánět. Kdybyste viděl co udělaly koťata z mé krásné skalky tak byste plakal, mají písek na kálení, dvě tam chodí i čůrat bez problémů a další dvě chodí vytrvale do skalky a mezi okurky.

Datum: 20.07.13 09:50

No mě už nic jiného nenapadá než použít hrubou sílu, přemýšlel jsem i o vzduchovce, ale to bych tam muset sedět od rána až do večera. Ona je taková mrcha, že čeká až na zahradě nikdo není, takže se málokdyz stane žě ji přistihneme při činu, ale přistihli.

Taky mě napadlo, že pořídím klec a odchytnu ji a odvezu někam dopryč nebo ji hodím do útulku. Dochází mi prostě trpělivost, ty kočky to je horší nž krysy!

Datum: 20.07.13 09:55

KOčka se vždycky vrátí :D

Datum: 20.07.13 10:11

to máte ještě dobré.. nám ty mrchy obchcávají fasádu a to je potom radost to čistit... a když vám to obchčijou v blízkosti dveří tak to smrdí i v chodbě... ty spreje jsme zkoušeli a nic

doplněno 20.07.13 10:11:

-nezabraly

Datum: 20.07.13 10:33

Asi jsou i nizkofrekvenční zvukové odpuzovače pro kočky (pro psa tedy existujou)

Datum: 20.07.13 11:21

Ty jsem třeba zkoušel a nepomohlo :(

Datum: 20.07.13 13:36

A jaké jsi zkoušel?

Datum: 20.07.13 13:53

Zkousel jsem tady tento http://odpuzovace-zvirat.heur…puzovac-psu-a-kocek-ultradog/ , kocky jej slyseli, ale že by je odpuzoval, to vubec za 3 týdny jsem to prodal. Pak jsem zkoušel nějakou aplikaci od androidu na mobil a taky na houby...

Datum: 20.07.13 15:10

Aha, tak to je blbý no. To já měl vyhlídlé že bych zkusil nejaký za 2 až 3 stovky :) A kdyz nefaká tento za skoro 1 K tak to je hodně špatný. Možná je problém v tom, že to vydává tón o stejné frekvenci, kdyby to lítalo v nějakém rozsahu, možná že by to fungovalo lépe. Ale težko říct jak to mají vyřešené :) Ono se těžko věří něčemu co má fungovat když to člověk neslyší :)

Datum: 20.07.13 15:07

No jo, ale to bych tam musel byt od rána do večera s tím že bych tam přespával, ona je totiž někdy venku i přes noc :) Chtělo by to něco automatického :) Navic kdybych po ni střílel painballkou, tak to soused pozná :) Leda ze bych ty kuličky nebarvily.

Datum: 20.07.13 16:20

nejhorší je, že kočky nechodí jednou cestou, ale furt odjinud... pokud chodí po vychozených cestičkách, je tu jeden prostředek...

použít infračervené čidlo, co se používá třeba na rozsvěcování světel... připojit k němu elektromagnetický ventil na vodu, třeba starší, z automatické pračky... a nastavit trysky na vodu do prostoru pohybu koček... pokud kočka při svém vstupu do Vaší zahrady dostane pravidelně sprchu, odvykne si , teda časem...

zrovna tak minimálně dlouho jí to bude trvat, jako dlouho se Vy budete učit dávat pozor nevlézt do dosahu postřikovače... a chodit se sušit a převlékat...

nemohu radit koupit ostrého psa, ochráncové zvířat by mne ukřižovali...

ovšem jim kočky na zahradu nes...nešpiní...

mňauu...ááuuu!

Od: uska®
Datum: 20.07.13 16:44

Asi bych sousedovi řekla, že se nám vyskytli potkani a že jsem musela nasypat jed, tak ať si kočku zabezpečí, aby se chudinka toho nenažrala u nás. Když nic neudělá, klidně se kočka může ztratit.

Ohodnoceno: 1x

Od: kockomil
Datum: 20.07.13 18:51

Jedna z mála věcí která funguje je pohybové čidlo, elektroventil (ze staré pračky) a stříkačka s vodou. Jednoduché a pro kočku napříjemné, přitom neublíží ;)

Od: kockomil
Datum: 20.07.13 18:52

PS: koukám že Hejkal to tu už napsal...

Datum: 28.08.13 12:48

A co takhle v blízkosti toho písku, kam chodí kálet ta kočka, umístit bedýnku se škvárou a do té škváry dát to jedno hovínko. Kočka to ucítí a bude tam chtít přidat další. Naučí se tam chodit a pak už nezbude než 1 x za měsíc škváru vyměnit :))

Datum: 28.08.13 17:54

chytit, vystresovat a zmlatit, uz neprijde

doplněno 28.08.13 17:56:

me lezla primo do bytu, zavrel jsem v pravou chvili okno, chytil ji vyprasil kozich drevenou listou a uz jsem ji nikdy nevidel ani na zahrade ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.