Zápach z elektrického kotle

Od: Datum: 08.11.12 12:03 odpovědí: 5 změna: 09.11.12 08:52

Mám cca 4 roky elektrokotel u centrálního vytápění. Před cca rokem se mi stalo, že najednou bylo okolo velmi silně cítit spálenina (jakoby spálená guma) ale kotel fungoval dál. Teď před pár dny se situace opakovala, ale smrad spáleniny je natolik silný, že jsem kotel radši vypnul. Neví někdo, čím by to mohlo být? Není mi jasné, co by se tam mohlo pálit.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: koudalak*
Datum: 08.11.12 12:09

pálit se tam toho může... Od ovládací "elektroniky" až po izolaci kabelů, tepelnou izolaci, atp. Oddeklovat a očuchat

Od: ladaadal*
Datum: 08.11.12 12:13

Přesně jak píše Kouďák, otevřít, zapnout a sondovat. Nebo pozvat odborníka na daný druh kotle. Může to být malinká kravina nebo něco, z čeho může být požár, nepodceňoval bych to.

Ohodnoceno: 2x

Od: asd*
Datum: 08.11.12 12:41

Jedna z možností - může se přehřívat vodič (zkrat, přechodový odpor) a pálí se izolace = vemte tam elektrikáře ať to projde.

Datum: 08.11.12 20:17

Tečou tam poměrně velké proudy a stačí uvolněný jeden šroubek na připojeném kabelu a už tam vzniká přechodový odpor a elektřina se mění na teplo! Pak se pálí ozolace kabelu v blízkosti toho spoje.

Od: kolonial*
Datum: 09.11.12 08:52

Podle mě to bude nejspíše závada na stykači (stykačích), který spíná obvod k topným tyčím. Právě tyto součástky jsou velmi namáhavé a dokážou hodně "zasrmdět".

Jen vás chci varovat před sundáním kryty a následnou kontrolou - i když vypnete vypinač na kotli a shodíte jistič, pořád může být uvnitř proud z HDO. Takže pozor. Zase taková sranda to není. Raději zavolejte elektrikáře. Stykač si stejně zřejmě nedokážete vyměnit sám.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.