Výměna baterie

Od: Datum: 18.07.13 21:02 odpovědí: 6 změna: 19.07.13 21:28

Dobrý den,

vrhla jsem se sama na výměnu vodovodní baterie na wc. Koupila jsem baterii na jednu vodu (teče nám tam jen studená). Jenže jsem po veselém odmontování té staré zjistila, že mi chybí cosi na upevnění přivodní hadičky k baterii. Původní hadička měla na každém konci takové matice a tato má matici pouze na jedné straně.

Snad jsem to dobře vysvětlila.

Dotaz/y tedy zní: Existuje nějaká matice, která propojí baterii s tou hadičkou (každý konec jiný průměr)? Dokážete mi říct jaká? Nebo je třeba koupit jinou hadičku?

Díky!

ps: Původní hadička je krátká k té nové baterii a závit se z ní sundat pro další použití nedá, navíc by na té hadičce nedržel, není ho jak přišroubovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.07.13 21:13

1. Nová hadička k nové baterii má matici pouze na jedné straně? - a co má na straně druhé?
2. Čím končí vodovod na zdi? - roháčkem?
3. O jaký - přesně, typ nové baterie se jedná?
4. Nemáš v okolí ochotného souseda? ;)

doplněno 18.07.13 21:34:

A) Jasně - takže napřed zašroubuj závit (konec hadičky bez matky) do baterie - pozor na ten O-kroužek, trochu ho namaž (třeba jedlým olejem), aby se nepoškodil (nestrhnul) - pak by spoj tekl
B) Baterii připevni k umyvadlu (nevím typ - takže snad je tam i nákres)
C) Matičku opět přišroubuj na roháček - mezi roháček (nebo co to ze zdi ´leze´) a matku patří kuželové silonové těsnění - tak, aby zapadlo do kužele roháčku (pokud na ně zapomeneš nebo je zdeformuješ, bude spoj kapat)
D) DDDrrržím palce ;)

doplněno 18.07.13 21:47:

I. tak to by bylo divné - o jaký typ baterie přesně jde? - mělo by to být uvedeno na krabičce - případně spodní plochu baterie nafoť a přilož sem foto (nespletla sis např. díru pro upevňující šroub s dírou pro hadičku?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mellissanda
Datum: 18.07.13 21:26

1 - končí závitem : viz tento obrázek: http://raf.cz/media/produkty/307/XF0023.jpg , na jedné straně matka na druhé jen závit

2 - tam jsem přišroubovala konec hadičky s maticí

3 - je to páková baterie na jednu vodu, připevňuje se k umyvadlu...

4 - ne a navíc, pořád věřím, že to zvládnu sama :-D

Od: mellissanda
Datum: 18.07.13 21:38

ad A/1 - to je právě ten zakopanej pes, tam to zašroubovat nejde, už jsem to taky zkoušela...:-/

Datum: 19.07.13 08:53
avatar
Vezmi starou hadičku a novou hadičku a běž ji do obchodu vyměnit za správnou. Obchodník ti ji určitě rád vymění. Nejsi ani první aní poslední komu se stalo že se v regále přehmát a vzal něco jiného než potřebuje.
Jestli jsi to ale koupila přes internet bude kvůli poštovnému jednodušší koupit si půlcoulový dvojnipl. Teda dvojnipl je trubička se závity na vrchu ale ty potřebuješ se závity dovnitř. Kdybys mě zabila, nevzpomenu sí teď jak se ta fitinka jmenuje. Když ale řekneš že potřebuješ opak dvouniplu, obchodnik pochopí. Na rozdíl od nové opletené trubičky za stovku tě fitinka přijde na nejakych 15kč .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.07.13 11:24
avatar

Dvojnipl naruby je mufna ;)

Ale nevím, jestli to tazatelce pomůže, některé baterie pouze na studenou vodu mají zespoda středovou půlcoulovou trubku se závitem, na kterou se při montáži našroubuje matka a tou se přitáhne baterie k umyvadlu, pak se na ten samý závit našroubuje flexihadička s převlečnou matkou 1/2", bohužel tazatelka neprozradila, jakou přesně baterii má, nedala ani fotku připojení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 21:28

Ahoj. Krátká a jednoduchá rada může znít: Vem ten pákovej kohout z umyvadla i s tou flexihadičkou do tašky a ukaž to v nějakém železářství. Tam ti doplní co třeba nemáš, nebo jen poradí co s tím. Hodil by se i informovanej soused. Já tak občas sloužím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.