Provětrávaná fasáda svépomocí

Od: Datum: 18.07.13 06:57 odpovědí: 8 změna: 20.06.16 06:36

Dobrý den,

chtěl bych zateplit starý rekonstruovaný dům svépomocí provětrávanou zateplenou fasádou. Mám k dispozici izolaci knauf insulation TP115. Mohu jí použít jako tepelnou izolaci vloženou do vodorovného roštu? Děkuji Dvořáček

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.07.13 10:46

Ano - ale rošt je potřeba konstruovat zejména s ohledem na obklad fasády.

doplněno 18.07.13 17:46:

Folie pod OSB být nemusí (zhoršuje difuzi) a penetrovat nově natažené lepidlo pod akrylátovou stěrku je zbytečné - jinak - v principu, může být... ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: dv
Datum: 18.07.13 17:34

Děkuji, za odpověď, základní rošt by byl vodorovný z latí nebo profilů, vata 8cm mezi, folie, kontralatě, záklop OSB, lepidlo, perlinka, penetrace, finální akryl. omítka. Mohlo by to tak být? Děkuji Dvořáček.

Datum: 18.07.13 19:12

dv, asi Vás nepotěším, ale sdělím Vám svůj názor.

1) nevím co jste zateploval, ale 8 cm izolace s lambdou 0,037 je málo

2) folii asi myslíte kontaktní difuzní, pak je to OK, ale zbytečná

3) mezera mezi kontralatěmi musí! být odvetrávaná.

4) Jinak je postip OK, ale výsledek není OK.

spočítejte si, kolik procent povrchu zabral rošt a není zatepleno (tepelný most)

Pokud ještě není definitivně rozhodnutom, zvolil bych postup jinak.

a) vodorovný rošt umístit x cm od povrchu fasády

b) dát vatu ve dvou vrstvách

c) ovětrávaná mezera

d) OSB a zbytek dle Vašeho přání..

doplněno 19.07.13 09:50:

Abych Vám udělat přesný návrh, musel bych mí více iformací o stěně, její složení a povrchu. nejde na dálku sdělit, dejte tak tento držák...

Datum: 19.07.13 06:59

Dobrý den, děkuji za odpověď. Mohl byste mi poradit jaké použít kotvící prvky a odsazení roštu od povrchu fasády? Je vhodné použít na rošt střešní latě? Děkuji Dvořáček

Datum: 22.07.13 06:44

Dobrý den,

stěna je z části obnažená na německou plnou cihlu, zčásti původní břízolit, který drží jak čert. Tato varianta mě napadla, protože zdi jsou dost nerovné, navíc barák nemá půdorys pravoúhlého obdélníku ale spíš kosodélníku (štíty utíkají na délce 9 m cca o 12 cm).

Jestli bude zájem můžu poslat pár fotek. Děkuji Dvořáček.

Od: petrverner
Datum: 17.06.16 14:18

Dobry den Milane,

mohl bych vas poprosit o E-mail, pripadne jiny kontakt? Chtel bych udelat odvetravanou fasadu se zateplenim (starsi RD) Loni podriznuty. Material kamen. Vlhkost uz je nyni pouze pod urovni rezu (pod urovni podhaly) - sokl.Podlahu uvntitr jsem vykopal a dal jsem hydroizolaci, kterou jsem se snazil napojit tekutou hydroizolaci na sklolaminat, ktery byl vkladam do rezu. Nasledne jsem udelal na podle rost a na rost teprve podlahu (aby to i tak radeji dychalo) Aktualne by bylo Mym pranim udelat zatepleni jedne strany domu. 1. z duvodu prochladani rohu (60-70cm silna zed) 2. z duvodu vzhledu.

Vidim, ze se v tomto segmentu plne vyznate, takze bych byl rad za kazdou radu. Uplne nejlepsi by bylo, kdyz byste byl z okoli :) ale takove stesti mit asi nebudu (Kolin). Samotne zatepleni by mi udelal zednik, ale chtel bych znat presnou skladbu.. Co nakoupit atd... Pripadne co bych bych schopny udelat ja sam..

Moc dekuji.

Muj E-mail: Petan02@seznam.cz

Od: petrverner
Datum: 17.06.16 14:19

Dobry den Milane,

mohl bych vas poprosit o E-mail, pripadne jiny kontakt? Chtel bych udelat odvetravanou fasadu se zateplenim (starsi RD) Loni podriznuty. Material kamen. Vlhkost uz je nyni pouze pod urovni rezu (pod urovni podhaly) - sokl.Podlahu uvntitr jsem vykopal a dal jsem hydroizolaci, kterou jsem se snazil napojit tekutou hydroizolaci na sklolaminat, ktery byl vkladam do rezu. Nasledne jsem udelal na podle rost a na rost teprve podlahu (aby to i tak radeji dychalo) Aktualne by bylo Mym pranim udelat zatepleni jedne strany domu. 1. z duvodu prochladani rohu (60-70cm silna zed) 2. z duvodu vzhledu.

Vidim, ze se v tomto segmentu plne vyznate, takze bych byl rad za kazdou radu. Uplne nejlepsi by bylo, kdyz byste byl z okoli :) ale takove stesti mit asi nebudu (Kolin). Samotne zatepleni by mi udelal zednik, ale chtel bych znat presnou skladbu.. Co nakoupit atd... Pripadne co bych bych schopny udelat ja sam..

Moc dekuji.

Muj E-mail: Petan02@seznam.cz

Datum: 20.06.16 06:36

Pokud byste jste dal můj nick do kteréhokoliv vyhledávače, zjistíte podrobně i telefon. milan.cukrar@volny.cz, 603902651

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.