Musí být na střešní okno povolení/ohláška

Od: Datum: 18.07.13 00:10 odpovědí: 3 změna: 19.07.13 16:52

Dobrý den,

chci s jen zeptat že kdybych chtěl dát střešní okno aby šlo do podkroví více světla... jestli na to musí být stavební povolení nebo ohláška apod...?

Děkuji za info


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: machturbo*
Datum: 18.07.13 01:26

Pokud spadáte do dané kategorie, nemusíte mít povolení, každopádně ale potřebujete minimálně územní souhlas.

§103 odst. 1) písm. d) stavebního zákona říká, že stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují stavební úpravy, pokud se jimi nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžadují posouzení vlivů na životní prostředí a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost stavby a nejde o stavební úpravy stavby, která je kulturní památkou.
Je na stavebním úřadě zda umístění okna do střešního pláště bude považovat za změnu vzhledu stavby. U nás to za změnu vzhledu nepovažujeme, ale znám úřady, kde za změnu vzhledu považují i zateplení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 19:53
avatar

kdo se ptám moc se dozví.

Klidně se bez povolení opraví zimní stadion, postaví několik baráků, ploty a vy se staráte o střešní okno?

Klidně ho tam dejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.13 16:52
avatar

uz jsem jich delal nekolik ale jeste se mne nikdy na to nikdo neptal, ani to nikoho nenapadlo ,klidne ho tam dejte

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.