Jak sehnat na dálku spolubydlení?

Od: Datum: 17.07.13 12:06 odpovědí: 11 změna: 18.07.13 12:14

Ahoj,

trápí mě takový problém. Studuji v Brně a potřebuji sehnat na příští školní rok ubytování/spolubydlení. Jenomže to je možné jenom tehdy, pokud si člověk domluví osobní prohlídku. Ale já to tam mám daleko a nemůžu neustále a každodenně dojíždět na prohlídky a bohužel nikdo tam na mě čekat nebude. Kolej bohužel nemám.

Jak hledáte vy takové spolubydlení, popř. byt na pronájem, když to máte daleko?

Dá se to přesto nějak emailově, telefonicky?

Poraďte, prosím, nějakou taktiku... *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 17.07.13 12:18
Napada me jedine domluvit si vice prohlidek na jeden den a obejit toho vic najednou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufala*
Datum: 17.07.13 12:54

Tohle už jsem zkoušela. Vyloženě zázrak to není. Domlouvala jsem asi týden a na konec to hodilo jenom 4 prohlídky na jeden den, s tím, že mi před tím někteří už odřekli, že jim na to místo někdo kývl dřív a ty, co jsem přeci navštívila, tak mi řekli, že mají další zájemce a ještě se mi ozvou nebo mi na bytě podali jiné informace, než které jsem dostala v emailu...nakonec tomu všemu sešlo.

Datum: 17.07.13 12:29
avatar

Ahoj, také studuji, tedy budu studovat, v Brně a hledám bydlení, protože na koleje nemám nárok i když to mám více jak 80 km. Nastupuji na MU, takže hledám přes jejich systém. Vybírám si zajímavé nabídky a kontaktuji. K osobním prohlídkám jsem se ještě nedostala, ale plánuji to udělat tak, že se budu snažit nacpat více prohlídek na jeden den, protože tam také nechci pořád dojíždět. Je to dost těžké takhle hledat bydlení. A co studuješ? Třeba bysme si mohly nějak předávat tipy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufala*
Datum: 17.07.13 13:02

Ahoj, tak něco už jsem shrnula do odpovědi na reakci od uživatele xixi.

Bohužel ono už teď těch nabídek moc není a bude to čím dál složitější, protože o to bude větší boj. Jak říkám, moc se to nedá naplánovat na jeden den, navíc už to pak je hodně na přejíždění a člověk taky hodně projezdí po Brně. Já ani těch tipů nyní moc nemám, tak bych ani neměla co předávat :( Jinak jsem z VFU a do Brna to mám asi 120 km...takže žádná sláva.

Od: virus*
Datum: 17.07.13 17:03
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufala*
Datum: 17.07.13 20:24

Ahoj, to má být nabídka na spolubydlení? :)

Ale i kdyby ano, tak to by to bylo hodně daleko :(

Od: virus*
Datum: 17.07.13 20:37

No nemyslel jsem přímo tuto adresu - Foltýnova-,ale jen jako info na možnosti..jukni na tu domovskou stránku té http stránky..a ať se zadaří...promiň-samozřejmě také ahoj ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufala*
Datum: 17.07.13 21:29

Tak takových adres znám mnoho, ale nabídek už ubývá...tak snad se mi nějak poštěstí.

Datum: 17.07.13 21:40
avatar

Já myslím, že hodně záleží na štěstí. Když jsem kdysi hledala spolubydlení v Brně, tak jsem šla na jedinou prohlídku a po pár minutách bylo jasno - 5 minut jsem si prohlížela byt a hodinu a něco jsem klábosila s dívkou, která mě tam provázela a už tam bydlela, o úplných blbostech (knížky, filmy atd.).

doplněno 18.07.13 12:00:

Neboj, to já taky skoro vůbec nemluvím. Právě proto to bylo tak velké štěstí - i ta dívka, která mě tam provázela, je normálně docela málomluvná. V Brně doporučuju hledat byty spíš na okraji - hlavně Starý Lískovec. Jsou tam hezké byty a bydlí tam hlavně slušní a tišší jedinci (protože pařmeni chtějí být v centru). Spojení se Starým Lískovcem je perfektní (do centra 15 minut - šaliny/trolejbusy jezdí každou chvíli) a je tam skvělá infrastruktura (nemocnice, obchody, restaurace...). Jsou tam ale hodně rodiny a lidé se psy (taky jsme právě na tom bytě měli psa).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zoufala*
Datum: 18.07.13 11:54

Asi máš pravdu, ale na tohle já spoléhat nemůžu, jsem si spíš málomluvný typ člověka, který si raději dělá své školní povinnosti, takže by si mě asi jen tak někdo nenastěhoval...když některým jde o to, aby našli vhodného člověka do party. *plac*

Od: zoufala*
Datum: 18.07.13 12:14

Já loni bydlela v okrajové části a musela každý den dojíždět 40 min do školy. Vůbec mi to nevyhovovalo, protože jsem měla díry v rozvrhu a ani si nemohla zajet domů na jídlo nebo tak a do menzy to taky nešlo, protože to bylo ještě před otevírací dobou. No asi to tento rok budu muset zkousnout někde na studentské ubytovně, už mi to hledání leze na mozek.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.