Lze lepit obklad na obklad a čím?

Od: Datum: 17.07.13 10:27 odpovědí: 7 změna: 18.07.13 11:35

Chtěla bych přilepit v kuchyni kachličky na kachličky, je to možné? A jaké lepidlo by bylo vhodné? Může mi někdo poradit? Díky za odpověď. Eva

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pl4toon*
Datum: 17.07.13 11:02

Jako původně vyučený obkladač můžu říct že to lze, ale není to vhodné. Chci se zeptat, proč volíte tohle řešení? Ono je to totiž řešení nevhodné vzhledem k trvalosti díla. Už jsem to viděl, ale bohužel v souvislosti, že jsem to opravoval ;)

Pokud je první obklad opravdu kvalitně položený, tak to lze provést, stačí zdrsnit glazuru a může se zvesela pokládat. Kvalitu provedení původního obkladu zjistíte poklepem na dlaždice, jakmile se ozývá dutý, či křaplavý zvuk, je obkladačka špatně položená (resp. špatně spojená s lepidlem). Když takových bude víc, tak radši odstraňte původní obklad, protože není záruka, že bude nový obklad (který na plochu přinese další váhu a rezonanční vrstvy) držet dlouhodobě.
Lepit na kvalitní specializované lepidlo na obkladačky do vlhkých prostor. Glazura původního obkladu musí být zdrsněná opravdu pořádně, místy bych se nebál ji úplně probrousit až pod glazuru, aby se nové lepidlo spojilo i se savým materiálem původního obkladu. Brousit nejlépe excentrickou bruskou.

Ale stejně mě udivuje, proč volíte tohle řešení? Všechny ostatní alternativy jsou lepší, než tohle. Jestli to děláte jen z pohodlnosti, nebo kvůli prachu a bordelu, tak na rovinu říkám, že je to hloupost. Pokud máte nějaké závažnější důvody, tak ano, ale stejně bych radši nalezl způsob, jak provést nový obklad.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.07.13 19:51

@pl , omlouvám se, ale asi by bylo vhodné prostudovat moderní metody.

jak se dneska lepí obklad na skleněné plochy?

Datum: 17.07.13 12:40

dělali jsme to kdysi chemoprénem. Kupte kilovou plechovku chemoprénu, namažte obě styčné plochy kachliček a přitiskněte je k sobě. Stačí chvíli držet a kachlík se ani nehne a už nikdy neupadne. Ale radím vám, dávejte si pozor, ať vám chemoprén neukápne nebo se rovnou nevylije. Kam ukápne nebo se vylije chemoprén, tam je na věčné časy a nikdy jinak.

Datum: 17.07.13 15:03

syst. řešení Ceresit = penetrovat cn 94 + flex lepidlo na obklady cm 16

žádné broušení není potřeba. Zdrsnění provede ta penetrace

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.13 15:37

Nalepil jsem několik okrasných kuchyňských kachlí na obklady v kuchyni silikonem.Když jsem je po čase potřeboval sundat,musel jsem je doslova vydrolit.

JABRAKA

Datum: 17.07.13 19:49

leg, ano je to možné a existují na to certifikované systémy.

Třeba firma BASF má certifikováno:

písková penetrace PPB, lepidlo Z 301 FX.

Ohodnoceno: 0x

Od: leg
Datum: 18.07.13 11:35

Děkuji všem moc za rychlé odpovědi, jsem ráda, že jste reagovali. A taky jsem ráda, že si trochu ušetřím nepořádku v kuchyni *uspech*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.