Paravan u plotu

Od: Datum: 16.07.13 14:28 odpovědí: 4 změna: 18.07.13 00:10

Dobrý den,

prosím, můžete nám poradit jak vyřešit sousedskou situaci k zajištění soukromí?

Máme starou sousedku. jedinou její zábavou je sledovat a poslouchat, co se děje u nás. Rádi bychom si zajistili soukromí. Mezi námi je pouze drátěný plot ve vlastnictví sopusedky. Uvažovali jsme o výstvbě nového plotu ve vlastní režii a provedení, které by nám zvýšilo soukromí (např. vyšší dřevěný plaňkový plot event. plot z hotových ozdobných betonových panelů). Výstavba plotu vyžaduje územní souhlas a tedy i souhlas souseda. Předpokládáme, že by sousedka nedala souhlas k výsatvbě nového plotu, zejména k takovému, který by jí neumožnil zmíněnou "zábavu" Uvažovali jsme o výstavbě zdi - hotových dílců - event. dřevěného paravanu nebo zídky, která bude vzdálena od stávajícího oplocení. Existuje nějaké provedení, které by nám pomohlo zajistit si klid a soukromí, aniž bychom sousedku nemuseli žádat o souhlas?

Předem Vám děkujeme za Vaši odpověď

S pozdravem

Pavel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ifkali*
Datum: 16.07.13 14:34

Zdravím,

proč nenasázíte turkmenistánský brest?

řešilo se u nás podobně, sousedí mají posezení hned u plotu, teda za vlastní zdí, ale hned u , teda respektive na hranici pozemku, to samo komín, když grilují, tak ho mají téměř na plotu defacto, bazén téměř u plotu, léhatka se pomalu opírají o plot...

Tak se vysadil brest a na zbytek čoudění kašlu...

doplněno 16.07.13 14:38:

Všechno od nich slyšíme, vše mají nalepeno u plotu, tak brest aspon´ zakryje...nechápu takové lidi, a i ten komín na plotu...já osobně bych je neposlouchala, ale to nejde, jsou vyslověně jako nálepka na hranici pozemku...i s tím komínem a umýváním aut))

Jinak mají xxx metrů pozemku směrem do ulice, kde není téměř žádný provoz.

doplněno 16.07.13 16:47:

A to nemluvím o popelnici u plotu a kompostu...vše mají těsně u plotu,letos po 3 letech jsem ji vše začala oplácet a s radostí))

a soukromí zabezpečuje výše uvedený břest!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 22:56
avatar

Asi bych nadrzo postavil vedle současného plotu konstrukci z kari sítí vysokou 2 metry a nasadil tam břečťan. Ten to hezky proroste a nebude vidět nikam. Můžete taky na současný plot ze svojí strany přidělat takovou tu zelenou neprůhlednou tkaninu - hodně se to dnes používá.

Pokud nechcete žádat o souhlas, postavte plot rozebiratelný, který nebude pevně spojený se zemí (myslím, že na toto se zákon nevztahuje). Dole budou třeba těžké patky položené na zemi, aby to mělo stabilitu a budou se na nosné tyče z těch patek zavěšovat plotové dílce (kostra + výplň). To potom nebude trvalá stavba. Tyto ploty se dají koupit i komplet, ale je to hodně drahé, výroba by ale tak drahá být nemusela - trocha betonu, armatura, lešenářské trubky, z nějakých jeklů kostry dílců, výplň třeba z prken.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.07.13 09:19

který nebude pevně spojený se zemí (myslím, že na toto se zákon nevztahuje). Tento mýtus bude snad přežívat u lidí do nekonečna...

doplněno 17.07.13 13:33:
Výška plotu není zákonem nijak upravena, dřívější zákonná úprava byla 180 cm, kdy stačil pouze územní souhlas, nad 180 cm bylo zapotřebí stavební povolení.
V dnešní úpravě stavebního zákona je plot pouze stavbou, která nemusí být ohlášena stavebnímu úřadu.
Průhlednost též záleží pouze na Vašem rozhodnutí, avšak nesmí zasahovat do vlastnických práv ostatních vlastníků.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 18.07.13 00:10

Nemá smysl si dělat problémy navíc, pokud máte takové problémy se zvědavými sousedy, i plot vedle plotu lze legálně vyřešit. Zajděte si na stavební úřad a požádejte o územní souhlas (podklady, které musíte stavebnímu úřadu doložit jsou uvedeny v § 96 stavebního zákona). Současně je dobré do žádosti uvést, že nejste schopni zajistit souhlasy všech "sousedů". Stavební úřad by Vás pak nemusel vyzývat k doplnění žádosti o zmíněné souhlasy a mohl by rozvou podanou žádost "překlopit" do územního řízení, ve kterém by se ke stavbě mohli účastníci územního řízení vyjádřit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.