Čím ohodit panel s výraznými nerovnostmi

Od: Datum: 16.07.13 14:20 odpovědí: 3 změna: 16.07.13 19:39

Zdravím pánové,

dala jsem se vlastními silami do rekonstrukce bytového jádra a veškerou mou sílu mi momentálně bere rozhodování jak zpracovat stěny. V jádře (ytong) vevnitř je mi postup relativně jasný, ale jednu stěnu které se rekonstrukce taky dotkla je panelová hrůza v kuchyni a tam končím. Jsou tam obrovské schody a prolákliny (místy až 20mm) a čím tuto plochu srovnat jsem se pořádně nikde nedověděla. Předpokládám, že lepidlem s perlinou tohle nesrovnám, tak vás prosím o pomoc... Co nacpat pod to lepidlo? Bude to lepidlo držet na nějaké vyrovnávací maltě? nebo obecně co s tou stěnou dál... Prosím i o konkretizaci výrobků, např. označení "tenkovrstvá omítka" mně moc neřekne... :o)

Děkuji moc

Eva


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nobunaga
Datum: 16.07.13 14:41

Natřete betonovou stěnu spojovacím adhezním můstkem (http://www.soudal.cz/produkt/adhezni-mustek). Po zaschnutí získáte drsnou hrbolatou plochu na kterou by mělo jít bez obtíží nahazovat. Já to použil, když jsem lepil nové obklady na staré a tam to fungovalo skvěle. Předpokládám, že nahazovací malta bude držet taky dobře. Po nahození naštukujte a máte hotovo :). Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nobunaga
Datum: 16.07.13 14:42
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 19:39
avatar

Záleží co umíte a jak se k zedničině dokážete postavit!

Já bych si to normálně ohodil (nejraději hašené vápno,písek trochu cement a voda) ale v dnešní době spíše směsí z pytle (třeba tato : Jádrová omítka ruční O82 nebo Jádrová omítka ruční jemná 082j a na to po zatvrdnutí toto : Vnitřní štuk O33 nebo jeho další varianty odkaz : http://www.cemix.cz/produkty/…chni-omitky_3/vrchni-omitky_2 )Možná ještě nějaká pentetrace,vzhledem k tomu že s tím dělám a umím to tak bych volil duvilax ale opět si můžete vybrat .Kontaktní můstek na toto není třeba!,resp je zbytečný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.