Zavěšení umyvadla na sádrokarton

Od: Datum: 15.07.13 20:21 odpovědí: 9 změna: 11.08.13 00:47

Dobrý den, prosím o radu, už to hledám delší dobu a nemůžu najít uspokojivou odpověď.

Děláme novou koupelnu předělením místnosti sádrokartonovými příčkami. Příčka bude na profilech tl. 100 mm, s dvojitým opláštěním deskami tl. 12,5 mm. V koupelně bude pochopitelně zavěšené umyvadlo, a tady nastává problém, jak vyztužit zavěšení. Viděl jsem na netu různé originál závěsy, ale nějak se mi nechce platit 2 nebo 3 tisíce za jednoduchou kovovou konstrukci. Slyšel jsem, že se to dá nahradit výztuhou z fošny, která bude z rubu sádroše (uvnitř příčky). Totéž řešíme při instalaci nástěnných baterií a žebříku topení. Prosím máte s tím někdo zkušenost, jak se to zpevnění provádí, k čemu a jak se to přidělává a vynáší? Instalace nám asi nakonec stejně udělají instalatéři, ale příčku stavím sám, a už chci počítat s tou výztuhou při návrhu rozvržení profilů.

Díky moc,

H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 15.07.13 20:26

pokud budete mít z obou stran sadrokarton připevněte do konstrukce dřevění hranol

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 15.07.13 20:31

U umyvadla bych moc neexperimentoval,někdo se o něj pořádně opře a bude problém.Co toto - http://www.mpl-stavebniny.cz/…-sdk-umyvadlo-u1-p-4142.html? Ta cena mi přijde solidní..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptacimama
Datum: 17.07.13 12:23

Díky moc za rady, s těmi originál věšáky mám problém i v tom, že mi závěs nevychází do jednoho pole mezi profily... Já myslel jestli někdo nemá přímo tip jakou tam dát fošnu a jak jí chytit k těm profilům. Nějak to tam namastím, radši to udělám hodně bytelné (aby se na to mohly věšet děti) a ono to půjde. Ještě jednou díky

H.

Datum: 17.07.13 13:18

Podívejte se na celou věc očima ryzího chlapa -amatéra a příjdete na to, že nejlepším pro Vás řešením, které skýtá jak bytelnost tak i záruku pevnosti je, že ze strany umyvadla dáte nejprve na profily desku OSB, podle mého názoru zcela stačí 10-12 mm, a na finální dáte přímo sádroš. Dle mého zcela stačí i normální, neboť předpokládám, že stejně budete pokládat obklady, které se obkládají na penetrovanou stranu. Pak se klidně na umyvadlo mnůže pověsit několik dětí. Já to mám v synovo podkrovní koupelně také tak, přes to jak se říká nejde vlak...

doplněno 17.07.13 21:34:

Ještě bych snad asi doplnil, že musíte počítat s tím, že za tou "desítkovou " zdí bude všechno slyšet - tedy úplně všechno. Pokud se týče instalace žebříkového topení, tak postupujte tak, aby jste měl hotovou finální stranu ze směru, z kterého bude žebřík a umyvadlo. Kde si pak vysoustružíte přívodní otvory ve spodní části stěny pro přívod stoupačky a zpátečky, po instalaci topení si vyplní izolace, popřípadě zásuvky, atd.a stěna se zakryje sádrošem. Pochopitelně musí být vše hotové včetně odpadů - a zase, slabá příčka - vše bude slyšet... Místo, kde bude umyvadlo, bych pochopitelně raději zasílil, fošna mezi trámky by byla vhodná. Ono se vše těžko na dálku radí, lepe se dělá a vymýšlí v reálu ... V koupelně nezapomeňte také na řádnou hydroizolaci , aby se Vám to vlhko nevymstilo, zejména pokud tam budete mít kombinaci dřeva, sprchové kouty a pod.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ovczaak*
Datum: 17.07.13 20:44

Jen detail,ten závěs se dá nastavit,v určitých mezích,samozřejmě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 17.07.13 18:13
avatar

Jelikoz tomu rozumim asi jako vy (to znamena asi moc ne), ale zaroven bych ocividne nechtel kupovat nic hotoveho, vzal bych dva drevene hranoly, ktere bych postavil na vysku do mistnosti a ukotvil do podlahy a ke stropu. Roztec mezi nima bych nechal akorat na uchyceni umyvadla.

Pod zavesne umyvadlo bych jeste vrazil zavesnou skrinku, ktera by umyvadlo podeprela, ktera by se do tech dvou hranolu taky prisroubovala (nahore a dole, tedy celkem ctyri srouby) a to uz by cele tvorila paradne bytelny celek. A nad umyvadlo skrinku, ktera by se opet zavrtala do tech hranolu, aby mi to nespadlo na hlavu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ptacimama
Datum: 18.07.13 14:29

Díky pánové za dobré tipy! Co se týká těch instalací, už je to z velké části hotové, předtím jsem dělal podlahu a pod ní vede voda, odpad i topení, které vyčuhují v místě budoucích příček. Osb desek je dost, dělal jsem z nich tu podlahu. Dát to místo jedné vrstvy kartonu asi nebude to ono, kvůli různé tloušťce, ale našroubovat z vnitřního líce toho sádroše plotnu z osb desky by mohlo být dobré! Ty hranoly jsou taky dobrý nápad, budu tímhle způsobem vyztužovat i vnitřek profilu, tvořícího futra (nebudu dávat železné, ale dřevěná obložková futra a dveře, tak chci aby to bylo fortelnější, než ty profilové plíšky. Zvuku se zas tolik nebojím, bude to 15 cm silná příčka s dvojitým opláštěním z obou stran a vycpaná minerální vatou.

Ještě když už jsme narazili na tu hydroizolaci, myslíte že bude na tu podlahu z osb desek (15 mm dvě vrstvy křížem přes sebe) stačit nátěr penetrací, dvě vrstvy hydroizolačního nátěru + rohy přelepit nějakou páskou + asi nátěr nějakým adhezním můstkem aby chytlo lepidlo obkladaček, nebo byste zvolili jinou skladbu těch vrstev? Na stěny nátěr hydroizolací celoplošně pod veškeré dlaždičky? Sprcháč nebude, jen vana se zástěnou.

Díky H.

Od: hop®
Datum: 18.07.13 14:47
avatar

Na SDK desku před zakopením zezadu přišroubujte dvě střešní latě, stačí od země do výšky 150cm, do kterých pak zašroubujete vruty pro umyvadlo, běžna rozteč upevění je 28cm, takže 14cm od středu odpadu na obě strany, je to používané a spolehlivé řešení...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kyjo
Datum: 11.08.13 00:47

Já použil upravený kovový rámeček :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.