Mirelon a lino

Od: Datum: 15.07.13 11:54 odpovědí: 5 změna: 15.07.13 13:43

Sice jsem si teď tady:

https://www.poradte.cz/domacn…i/17053-mirelon-pod-lino.html

přečetla, že kombinaci mirelon a lino nedoporučujete, ale jsem v jiné situaci než loňský tazatel.

Jedná se o chodbu uprostřed bytu, kde stojí dvě skříňky, jinak se tam jen (a to neustále) chodí. Původní podlaha jsou parkety (75 let staré, nechci je renovovat, v úvahu v současné době nepřichází ani žádná stěrka), na nich střídám levnější koberce. Velmi vážně uvažuji o linu i za cenu mírných nerovností, koberec se čím dál hůř udržuje a tato situace se v nejbližší době nezlepší.

Pán, co mi bude chodbu tapetovat a případně položí i podlahovou krytinu, doporučil mirelon, v prodejně mi to nedoporučili. Vy zde také nedopručujete. Přesto se ptám. Lino na starýcn parketách s mirelonem, nebo bez? Co bude o něco lepší?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.07.13 12:01

Lino určitě bez mirelonu (resp. nevím o žádném důvodu ´pro´), ale každá - i maličká nerovnost se přes lino ´prokopíruje´ a bude vidět, posléze se na hrankách bude lino (vrchní folie) prošoupávat.

Nepomohl by třeba koberec - zátěžák?

doplněno 15.07.13 12:15:

No jo - tak to je lino (resp. PVC) opravdu nejlepší volbou. Pokud nelze parkety přebrousit a vytmelit, asi nezbude, než se smířit s brzkým opotřeběním krytiny, zejména vizuálním.

Volil bych PVC měkké a co nejsilnější - lépe absorbuje ´přelámání´ na hrankách podkladu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.13 12:04

Bylo mi to blbé napsat hned, ale fakt je ten, že maminka už mi koberc párkrát počurala. Takže zátěžák ne.

Datum: 15.07.13 12:08

Lepší možnost je pak lino s filcovou podložkou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: pity®
Datum: 15.07.13 13:05

Zdravím. Na takovéto (problémové) podklady pokládám podlahovou krytinu značky Gerflor.

Ohodnoceno: 2x

Od: pt®
Datum: 15.07.13 13:43

"bimbam", přes deset let jsem pracovala v oboru podlahových krytin. Nevím důvod, proč Vám podlahář nutí mirelon, ten opravdu pod lino nepatří. Jak radí Jabraka, maximálně lino na filcu pro měkčí došlap, ale na údržbu stejné, jako ostatní lina. Ještě můžu doporučit Novilon "Nova", je to silné lino s izolační vrstvičkou, takže nestudí, ale je dražší. Vyberte dobře. - pt

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.