Komín - výpočet množství mramolitu

Od: Datum: 15.07.13 11:44 odpovědí: 7 změna: 15.07.13 13:05

Zdravím vás,

na příští týden mám objednaného klempíře, který bude dělat pár úprav střechy + renovovat komín.

Chci ho potáhnout perlinkou a mramolitem, ale čekal jsem, že bude volně k zakoupení, takže kdyby pochyběl, dokoupil bych, ale je na objednávku k domíchání, takže chci koupit co nejpřesnější množství.

Mám problém s výpočtem povrchu v metrech čtverečních, kolik mramolitu budu potřebovat? Komín je na obrázku, má takové tvary, protože protíná hřeben střechy. Na náčrtku je přední a boční strana, to samé se bude dělat samozřejmě ze zadní a další boční strany, děkuji moc za pomoc.

Upozornění od sys hejkal 15. 07. 2013 12:09:31
Chybí Vám tam jeden rozměr - šířka komínu. Nebo základna - přepona trojúhelníku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.13 12:21

Omlouvám se, 120cm je šířka.

Od: mowla*
Datum: 15.07.13 12:30

Plocha komína je 2,34 m2 (horní plochu nepočítám).

doplněno 15.07.13 12:34:

Jo - tloušťka vrstvy se nanáší podle velikosti zrna - takže vydatnost si, podle zvoleného marmolitu, musíš dopočítat (a nebo se spolehnout na údaj výrobce).

doplněno 15.07.13 13:10:

Perlinka - no, pokud je povrch komína kvalitní (nedrolivý), perlinku bych nedával, je to zbytečná vrstva (lepidlo-perlinka-lepidlo).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.07.13 12:33

osobně bych to bral na cca 4m2 ,něco mám opadne při natahování a vrstva není nikdy stejná,akorát se obávám že to je na kyla a prodávají to v kýblích které mají podle velikosti zrna danou vydatnost v m2,jemné zrno-cca3,5kg na m2,střední zrno 6kg,hrubé 9kg na m2-

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.07.13 12:40

Děkuji moc za rady, vezmu tedy na 4m2 a vydatnost nechám na výrobci. Když na 4m2 určí 5kg, vezmu 5kg, když určí 15kg, vezmu 15kg, však rezerva tam je, děkuji ještě jednou moc!

Datum: 15.07.13 13:04

A perlinku dávat? Něco na co bych si měl dávat pozor? Bude to sice dělat klempíř, ale kdyby to chtěl nějak "ošulit", tak abych měl taky nějakou zkušenost.

Datum: 15.07.13 12:53

na stránce http://www.weber-terranova.cz…omitky/weberpas-marmolit.html najdete dělení podle hrubosti, k tomu i spotřebu materiálu...také třeba velikosti balení...

mowla to spočítal první, má pravdu, přidejme rezervu tak do 10 %, takže bratru těch 2,5 m2

jemnozrnný 3,5 kg/m2 x 2,5 = 8,8 kg

střednězrnný 6,0 kg/m2 x 2,5 = 15 kg

hrubozrnný 9,5 kg/m2 x 2.5 = 24 kg

ovšem jak to půjde tomu pracovníkovi, kolik drahého materiálu skončí na komíně a kolik všude jinde, to už žádné tabulky neřeknou...

otázka je, co bude na vrchní straně komína, předpokládám nějaká betonová čepice...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.13 13:05

Ano, betonová čepice, tak tu asi taky? Vzal bych asi ty 4 metry, to by mělo stačit a tuna mi toho taky nezbyde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.