Vysavače alergenů

Od: Datum: 13.07.13 21:40 odpovědí: 9 změna: 09.08.13 12:38

Můžete mi doporučit nějaký vysavač na alergeny? Hledám vysavač, který dovede vysát a zadržet alergeny, hlavně roztoče, tedy částice 0,0002-0,0008 mm z matrací, polštářů i koberců a případně zničit bakterie. Na internetu jsem sice našel toto

http://www.atocare.cz/cs/

ale jelikož firma neuvádí lokální kamennou prodejnu, tak o tento prodej přes internet nemám zájem. Nechci kupovat přes internet.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.13 01:14
avatar

Každá trochu kvalitní značka má své kousky zakoupitelné na kamenné pobočce, to že tam není na prodejnu jedinný odkaz o nich něco už vypovídá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 09:32
avatar

Nejdříve mám dotaz já na vás. Nespletli jste se v řádu? Nemáte těch nul trochu moc? Rozměr 0.0002-0.0008 mm znamená dvě až osm desetitisícin milimetru.

Roztoči mívají rozměr kolem 10 mikrometrů, 0.01 mm, jednu setinu milimetru. Na ně stačí například například ten vysavač, co je v linku. Dá se koupit i normálně v obchodě.

http://www.kasa.cz/vysavac-ro…582501-silence-force-extreme/

Se obávám, že jestli skutečně potřebujete účinný vysavač s filtrací 0,0002-0.0008 mm, pak vám asi nezbude, než si pořídit vysavač centrální, který všechen prach, roztoče, bacily a ostatní havěť vyfoukne ven z bytu.

Vím o čem mluvím, mám doma tři kočky a dva alergiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 11:35

Já to číslo opisoval z toho výrobku Atocare, tam jsou tři nuly za desetinnou čárkou. Díky za obrázky. Alergie není způsobená roztočem jako takovým ale jeho exkrementem. Pravděpodobně velikost částic exkrementů nebo těch baktérií co jsou v nich budou ještě menší. V příručce z alergologie jsem se dočetl že účinné povlečení pro alergiky má rozměry 6 mikronů (mikrometrů). Tak asi tam je o jednu nulu navíc.

doplněno 14.07.13 11:50:

Říkal jsem si, že by bylo dobré, aby ten vysavač obsahoval i UV-C zářivku. Takové vysavače se prodávají za cca 5.000. Navíc kdyby ten vysavač byl odlehčenější, aby se dal snáze zvednout a použít přímo na tu postel a našel jsem značku Raycop. Tam je navíc uvedený výkon 300W (což mi příjde docela ekonomické). Možná to není na podlahu, ale jen na ty povleky, polštáře, matrace... Že by Raycop byla jediná seriozní firma s UV-C v tuzemsku?

Datum: 14.07.13 17:04
avatar

Pokud se chceš zbavit dokonale alergenů,používej vysávání mokrou cestou.Velice malé částice jsou v koberci zachyceny elektrostaticky obrovskou silou.Jediný způsob,jak je z koberce dostat,je za mokra.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 20:58

Nemám na to takový přístroj. Ale jen teoreticky, by to šlo i zmražením, třeba v budoucnu budou technologie používající zmražení + uv světlo a pak vysátí...

Datum: 14.07.13 17:35
avatar

Máte nějaké velké alergické problémy? Víte, moje zkušenost je ta, že nějčastější alergie měly děti z nejčistších a nejúzkostnějších rodin. Děti drželi v přílišné čistotě a tělíčka si nevyrobila protilátky. Pak stačilo jenom maličko a byli zase všichni na paragrafu. Děti, které byly čisté, ale nijak zvlášť a úzkostlivě se čistota neřešila, byly jako řípy. ;) Maminka naší školnice říkávala, že člověk za život by měl sníst hromadu hnoja. Já vím, je to hnusné, ale vzpomínám si, že jsme na zahradě nikdy jahody nemyly, mrkev jsme opláchli od písku v barelu s dešťovou vodou, nakradená jabka jsme ani o tričko neotřeli. O alergiích nikdo neslyšel.;) Nechci být za chytrou, ale dovolte tělu vytvořit si imunitu! Nedělejte z prostředí, ve kterém žijete skleník a kytky v něm. Příjde zima a vítr a nečas a tělo se nebude umět bránit. Nebude mít protilátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 12:38

To ano, ale pokud už mají doma alergika, ta už mu imunitu tímto způsobem neposílí, spíš naopak...jinak Vás srdečně zdravím .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yavin*
Datum: 08.08.13 22:53

Ahoj, antibakteriální vysavač můžu doporučit. Není to nejlevnější, ale alespoň pro mě osobně to funguje. Důležitý je aby to mělo UV-C lampu (ne jen UV) a HEPA filtr. Ten zachytí veškerou malou havěť. Vysávám cca 2x týdně (hlavně matrace, pohovku a koberec) a jsem v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 12:35

My chodíme na portál www.proalergiky.cz mají tam všechno i poradna funguje, ale kamenný obchod myslím nemají, já odtamtud brala čističku vzduchu od alergenů a spokojenost a využívám i recepty, mrkněte, že by jste se tam aspoň poradil a zboží koupil jinde v kamenné prodejně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.