Učet fondu oprav a učet zisku

Od: Datum: 13.07.13 08:25 odpovědí: 3 změna: 14.07.13 18:02

Učet fondu oprav je určen zákonem. Jelikož je ještě jeden učet zisku z nebytových prostor,je možné dotovat učet fondu oprav z učtu zisku tak,že zákonu je učiněna zadost tím,že místo 2000 korun měsíčně by se platilo dvěstě korun.? Duchodci a samoživitelky by to uvítali.Dále je učet zisku z nebytovek nastaven tak,že se ZÁMĚRNĚ proinvestuje třeba čtvrt milionu za nutnou udržbu domu,ale i za nesmysly,jako třeba kamerové systémy a jenom proto,aby se zdanění vuči státu snížilo,nebyl by na učtu takový balík.Uklid a udržba dvora například se záměrně odkládá,až je tak velký nepořádek a jenom PROTO,že se dvakrát,nebo jednou do roka najme firma,aby to z FONDU ZISKU Z NEBYTOVEK uklidila.Proč se nemuže najmout člověk,co marně shání práci,aby ten dvur PRUBĚŽNĚ uklízel a byl financován z fondu zisku a nikoliv z fondu oprav?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.13 20:55
avatar

tak nějak tu melete páté přes deváté bez znalosti legislativy a bez sdělení elementárních vstupních informací. Pokud jste družstvo vlastníků nebo družstevníků automatocky dle zákona jde zisk do DPZ- dlouhodobě přijaté zálony = fond oprav. Klidně můžete najmout kohokoli na smlouvu a z F.O. mu provedené práce zaplatit. Pokud jste nespokojeni s tím , jak se vaše byty spravují,založte si SVJ - společenství vlastníků a budete si sami rozhodovat o všem. MJ. žádný zákon o fondu oprav taxativně nehovoří (není dán zákonem přímo) ale praxe je taková, že jej všichni mají. I u ná je tom docela bordel,kdy po revitalizaci v řádu milionůkorun platíme dále FO poměrně nemylými čáskami, byť to není evidentně potřeba a FO bozúčelně narůstá bez potřeby jeho čerpání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.13 21:37

aano melu,proto se ptám odborníku...jsme družstvo vlastníku,kde šefka si vyhrazuje právo oddělovat ty prachy ze zisku z nebytovek a prachy co dáváme na fond oprav... a nehodla dotovat fond oprav,takže platím dva tisice měsíčně povinný odvod do fondu oprav a na učtu zisku z nebytovek je přes milion korun...

Datum: 14.07.13 18:02
avatar

takový postup jak píšete je podle mého názoru nezákonný. My máme družstvo přes 30 let a navím že by toto bylo možné. Obraťe se na právníka.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.