Jak nalepit polystyren, když je omezení?

Od: Datum: 12.07.13 09:19 odpovědí: 9 změna: 12.07.13 14:48

Zdravím,

budu dělat zateplení zdi ze strany souseda.

On má u našeho domu postavenou kůlnu a cca ve výšce 2m je její střecha moc blízko zdi - viz obrázek.

Naše zeď je hodně tenká, proto chci dát zateplení 15-20 cm. V tomto místě (u střechy kůlny) to všal nebude možné, tam se s tím nevlezu.

Do toho místa bychom dali tenčí polyš, na zbytek zdi chceme určitě silnější. Jenže nevíme, jak to vyřešit, aby to bylo udělané správně (lišty, utěsnění apod.?).

Domluva se sousedem, aby to opravil/odstranil, nepřipadá v úvahu (nebudu rozepisovat proč, zkrátka tahle možnost neexistuje).

Děkuji všem za rady.

doplněno 12.07.13 12:10:

Jde mi hlavně o to, jak vyřešit napojení tenčího a silnějšího polystyrenu... (polyš nakreslen modře)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 123abc
Datum: 12.07.13 09:44

Můj laiclký názor. Zjistil bych si, kde přesně je hranice pozemků a pokud by jen trochu sousedova střecha zasahovala nad můj pozemek, tak bych dělal vše proto, aby ta střecha byla maximálně k hranici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machturbo*
Datum: 12.07.13 10:45

Zapomínáte, že i u hranice existují různé kódy kvality zaměřených bodů, v tomto případě to bude s bejvětší pravděpodobností kód kvality 2, který je zaměřený s přesností cca +- 40 cm.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jh*
Datum: 12.07.13 10:19

Škoda, že jste neuvedl rozměry mezer mezi kůlnou a domem.

Do prostoru střechy bych dal co nejkvalitnější izolaci s max tepelným odporem, nad střechou by bylo dobré plechové opláštění L vyspádované do okapu, aby led v zimě nenarušil izolaci a poté pod ní nezatékalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 12.07.13 12:20

Jak to napojit? Do místa zúžení nalepit celou desku z tenčího polystyrenu a kombinací polystyrenů různé tloušťky pak vytvořit v místě napojení na okolí překrytí - vazbu. Jako problematické vidím následné natažení onoho místa lepidlem. Dostanete se tam? Taky bude asi potřeba na spodní části toho výklenku vytvořit oplechováním okapničku, aby voda ze sousedovy kůlny nezatékala do spáry v místě napojení. Co je za zdí v místě toho tenčího polystyrenu? jestli normální obytný prostor nebo nedejbože nějaký vlhký prostor, měl bych strach ze srážení páry na tom studenějším úseku, z vlhnutí a plísně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dery*
Datum: 12.07.13 14:22

Za zdí je kuchyně, konkrétně linka.
Kvůli tomu, že jsou zdi tenké, se nám v zimě na stěně sráží vlhkost a občas se dělá plíseň (od země).

Myslíte, že by se tam mohla srážet z důvodu tenčího zateplení nebo proto, že silnější polyš navazuje na tenký?

Od: koukolik
Datum: 12.07.13 14:48

záleží hodně na tom, jak silný bude ten tenký úsek. Ale jestli je ten obrázek zhruba v měřítku, tak 3cm ... nevim, nevim, měl bych z toho obavy, ten úsek bude o dost chladnější než okolí takže nebezpečí vlhnutí tam bude. A když to celé zavřete zvenku polystyrenem, jediné odvětrání vlhkosti bude vnitřkem místnosti. Možná zkusit použít na ten zúžený úsek desky s vyšším tepelným odporem jak tu už někdo naznačil nebo se přece jen dohodnout se sousedem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 12.07.13 13:47

Zkusil bych trošku jiné řešení, asi trochu náročnější, ale myslím že funkční. Obklad polystyrénem zakončít kousek pod sousedovo střechou plechovou okapničkou, kdyby něco ze střechy kapalo. Kousek nad střechou začít pokračování obkladu zas okapničkou, aby voda stékající po fasádě kapala na střechu a netekla dál po fasádě. Vzniklou mezeru vyplnit tolika vrstvami slepeného komůrkového polykarbonátu, kolik se vejde. Pár vrstev má lepší izol. vlasnosti než třeba 5cm polystyrénu a nebude potřebovat další povrchovou úpravu (lepidlo, perlinka) nanejvýš štětcem natřít zbytkem fasádní barvy pro sjednocení dojmu (v tom případě před lepením horní vrstvu zdrsnit smirk. papírem).

doplněno 12.07.13 15:04:

To dery - a proč ne, bez hádání a účel to vyplní. Podívej se do tabulek tepelné propustnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dery*
Datum: 12.07.13 14:29

Myslíte normální makrolon? Kolem utěsnit pěnou? Nenapadlo mě, že by něco takového fungovalo...

Datum: 12.07.13 14:10
avatar

Pokud je dohoda se sousedem nemožná,hrozí tedy i napadení vlastní izolace,pokud hotová přesahuje hranici pozemku,což vyplývá i ze situace sousedovy střechyPokud jeho střecha hranici přesahuje,hned tu máš řešení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.