Krbová vložka

Od: Datum: 12.07.13 08:04 odpovědí: 2 změna: 17.07.13 11:50

Dobrý den,

zajímalo by mne jak zapojit krbovou vložku s tepelným výměníkem v uzavřeném okruhu k radiátorům, vložká nemá chladící smyčku, jaké dodrže normy atd. Využít chci expanzní nádobu a oběhové čerpadlo propojení 4 radiátorů, na internetu jsou jen schemata zapojení kombinovaná s plyn. kotlem.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: topic
Datum: 12.07.13 11:39

1) ochrana proti překročení tlaku = pojistný ventil na výstupu z výměníku (nebo aspoň někde v systému bez možnosti uzavření mezi nim a výměníkem), leší je instalovat svisle (pokud je vodorovně tak špatně zavírá - gravitace vychyluje kuželku)

2) ochrana proti překročení teploty = a) ideálně oběh samotíží, pokud je v okruhu čerpadlo tak ho zapojit jako ejektor (nebrání samotíži). b) dochlazovací smyčka nebo ventil který při přetopení pouští z řádu (nebo zásobní nádrže nad výměníkem=třeba na půdě) studenou vodu do výměníku a teplou vodu z výměníku do odpadu. c) záloha zdroje proudu, oběhového čerpadla a termostatu (samotný záložní zdroj neřeší poruchu čerpadla nebo termostatu)

3) předehřev zpátečky tak, aby do výměníku šla voda 60 - 65° (pokud jde chladná tak na výměníku kondenzují spaliny = dehtuje + nízkoteplotní koroze) = a) ideálně 4cestný ventil nebo dva 3cestné ventily (kotlový a radiátorový okruh. v kotlovém je teplota 65 vstup/ 70 - 80° výstup, v radiátorovém podle potřeby např. 50°) nebo b) jeden 3cestný ventil (předehřívá vstup do kotle, pak jde ale horká voda z výstupu do radiátorů - menší průtok teplejší vody), nebo c) jen jednoduchý bypass s ručním ventilem - jako b), ale je jen ručně řízený. Variantu bez předehřevu nedoporučuju.

4) potrubí tak aby světlost odpovídala průtoku a požadavkům na samotíž (spádování, výškové poměry) a tak aby všechno šlo odvzdušnit (nedělat pytle kde se drží vzduch), vést tak, aby potrubí mohlo dilatovat, soustavu hydraulicky vyvážit (u 4 radiátorů to je jednoduché)

5) termoventily nedávat na všechny radiátory - po natopení místnosti by uzavřely a výměník by se přetopil

PS: scheamta s plyn. kotlem jdou použít, jen ten plyn vyhodíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: derren*
Datum: 17.07.13 11:50

nakreslit to alespoň ve schématu pro představu? Nebude zde samotížka, ale hnané přes čerpadlo, s ex. nádoubou a bez dochlazovací smyčky. Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.