Klapka do komína

Od: Datum: 11.07.13 14:20 odpovědí: 5 změna: 11.07.13 22:01

Máme doma krb a bohužel jen zátopovou klapku. Nemáme žádnou klapku na uzavření do komínu. Někdy když komín chytne zpětný tah je cítit komín v místnosti. Jak dodělat klapku do komína, neb jak to jinak odstranit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.13 19:24
Koukám, že nikdo nic, tak se spíš jen přidám. Krb nemáme, jen kotel, ale uvažujeme o něm a nad tímto jsem taky přemýšlel, protože u kotle ve sklepě to v létě smrdí dost. Prodávané komínové klapky jsou spíš jen pro regulaci tahu, rozhodně nemohou těsnit. Takže je potřeba vývod utěsnit nějak líp. Nabízí se aspoň na léto sundat rouru a ucpat komín hadrem. To se mi pochopitelně dvakrát nelíbí. Snad kdyby tam byla na rouře dvířka, aby se aspoň nemusela vytahovat ze zdi. Někdo radí dát na komín komínovou hlavici Turbowent, ale je to drahé a moc tomu nevěřím. Možná při větru ano, ale otočení tahu při blbém rozložení teplot to asi nepomůže. Moje úvahy skončily u toho, že bych dal na rouru klasickou komínovou klapku a pokusil se ji upravit na co nejlepší těsnost. Tedy vyměnit tu vnitřní klapku, aby pasovala co nejvíc natěsno, uvnitř rouru doplnit křížem půlkruhovými vložkami, aby klapka dosedala na plochu a utěsnit hřídel ovládání klapky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 11.07.13 19:58

Klapka nesmí umožňovat úplné uzavření, pokud by krb hořel tak by zplodiny šly do místnosti = riziko otravy. Stačí zbytky žhavého v krbu a někdo to na noc zavře, usne na gauči a je vymalováno.

Ucpal bych to novinama, pokud to jde tak bych je strčil zevnitř krbu do kouřovodu - při zapálení se to automaticky otevře;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 11.07.13 21:05

Rozhodně klapku vzduchotěsně nezatěsnovat - bezpečnost!

Lepší na léto nacpat do kouřovodu kouli z novin . A dát do topeniště karton s upozorněním , že před zimou vyndat *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 11.07.13 21:54

nejlépe mému problému rozumí tomkk. Klapka by se zavírala na pevno jen kdyby se netopilo.

Od: topic
Datum: 11.07.13 22:01

Rozumíme všichni. Ale pokud tam bude, tak to půjde zavřít. Zavřou to třeba děcka nebo návštěva. Těsnou klapku bych si NIKDY na kouřovod nedal, tu tam dá jen sebevrah nebo v horším případě vrah.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.