Odstřižená elektrika

Od: Datum: 10.07.13 21:42 odpovědí: 20 změna: 12.07.13 15:46

Zdravim, nevíte prosím někdo, jak to je, když nemám uhrazenou elektriku (nedostatek financí), jsem odstřihnuta a mám malé děti 3 a 5 let? Mám elektrický bojler a elektrická kamna na vaření. Můžou mě elektrárny odpojit konkrétně ČEZ? Děkuji za odpovědi


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.13 21:48
 
avatar

Jo můžou. Elektřina je zboží stejně jako housky na krámě. Nemáte na placení, nemáte housky ani elektřinu.

doplněno 10.07.13 21:55:

Ale jinak mě zaráží, že tyto elementární aspekty finanční gramotnosti postrádáte...

 
Od: davidsteel
Datum: 10.07.13 21:50
 

Je mi líto dětí když to nedokážete zařídit...ale neplatit a brát elektřinu? Co si myslíte? Myslíte že vás nemůžou odpojit? :D :D Nééé nemůžou :D

 
Od: ko
Datum: 10.07.13 21:59
 

No, ono když zaměstnavatel neplatí a tatínek alimenty taky nepošle, tak to není o finanční gramotnosti!

Od: daniell*
Datum: 12.07.13 15:46
 

To nikoho nezajímá , vaše aktuální situace a další věci vaší poviností je uhradit dlužnou částku. Pokud ne budete odstřižena bez ohledu na okolnostech.

 

 

Datum: 10.07.13 21:59
 
avatar

Milá "ko" začněte vyřizovat vše nač můžete dosáhnout, příspěvek na bydlení, hmotná nouze jinak se může lehce stát, že nepříjdete jen o elektřinu ale i o děti. Určitě vás neodstřihli za první nezaplacenou složenku a tak se spíš divím co jste dělala dosud. Mimochodem kde právě jste? Internet je na elektřinu a tak malé děti už leží v postýlce a spí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: machturbo*
Datum: 10.07.13 22:10
 

Kolega přede mnou to napsal naprosto přesně, já jen ještě doplním, že znovupřipojení pro vás bude ještě mnohem větší problém, protože budete muset předložit nové revize. Pokud se tedy budete vůbec znovu připojovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.07.13 07:24
 

Myslím, že revize až po určité době (rok?)

 
Datum: 11.07.13 07:59
 
avatar

Jestli je elektrika "jen" odpojená, je to bez revize a stojí to pár stovek. Pokud je již odmontován elektroměr, je revize nutná, protože bylo zrušeno odběrní místo. Jeho znovuzřízení stojí (mimo tu revizi) až 30000 Kč (Třicet tisíc).

doplněno 11.07.13 08:03:

Pochopitelně se s Vámi budou bavit teprve až vyrovnáte dluh.

doplněno 11.07.13 08:55:

V žádném případě nedělejte mrtvého brouka a upalujte k Vašemu dodavateli! Jestli jste to nenechala už dojít moc daleko, vždycky se dá nějaké řešení najít. I tady platí, že "čas jsou peníze".

 
Datum: 11.07.13 19:27
 
avatar

Jen tak trochu mimo! Žádná revize se nedělá, a jednoduše přijdou připojí za 800+ dalších 800,- za předchozí odpojení,samozřejmě doplacení nezaplaceného + možné penále!

PS osobní zkušenost z loňského podzimu kdy jsem přišel o práci,přičemž manželka je již přes 3 roky bez práce a vidiny nové!

 
Datum: 10.07.13 22:23
 
avatar

Ano, dodavatel elektřiny může přerušit dodávku. Znovuzapojení Vás také bude něco stát. Doporučuji najít si zaměstnavatele, který za práci platí.

doplněno 12.07.13 03:03:

Ko, nechtěla jste reagovat na jiný příspěvek? (Vaše reakce mi přijde poněkud nelogická.)

 
Od: ko
Datum: 11.07.13 12:01
 

To je pravda to rovnou můžu zůstat doma, jít na úřad, říct, že jsem rom a měla bych život bez problémů, že? ale na to bych neměla žaludek a v dnešní době a nezaměstnanosti je to oříšek najít si pořádnou práci.

Od: bonie*
Datum: 11.07.13 07:47
 

Seberte zbytky sil a zajděte na čez. Pokud vám elektriku už odpojili, budete platit i připojovací poplatek - cca 2000 kč. Revizi někde chtějí, někde ne (nevím jak je to možné, ale u lidí co znám, v různých městech u stejného dodavatle, to tak je - je to "jednoduchá" revize, stává cca 500 kč - když jsem nechávala dělat revizi na baráku, kvůli nové elektrice, stála, víc, proto usuzuji, že tohle bude něco jiného). Pokud vám elektřinu ještě neodpojili, jděte tam ještě dnes a domluvtze se na splátkách, lze to, ale nesmí být odpojená. Ty splátky jsou ale po cca 10ti dnech, tedy vám to moc nepomůže.

Pokud máte už odpojeno, nepustí vám ji, dokud nezaplatíte úplně vše.

Co se týká příspěvků na bydlneí a pod, proto aby vám "dali" příspěvek na cokoli, musíte doložit, že platíte a to ted není. Takže řešení zrovna pro vás není.

Radím projít byt a prodat všechno, co nepotřebujete, takových zbytečností se najde všude hodně (balím doma na stěhování a vidím, jak skvělý sběratel jsem). Požádejte o pomoc rodiče a známé, v žádném případě neberte půjčku, budete v H****u ještě větším. Na vaření si od někoho půjčte plynový vařič. Zbytek bohužel musíte vydržet :( Bydlíte sama s dětmi, vaše zálohy nebudou vyšší jak 1000 kč, tedy celkem nebudete platit víc jak 5000, vím, je to pro vás moc ale bohužel a navíc to každý měsíc bude narůstat o další nezaplacenou zálohu... Jedna rada - až vám tu elektřinu zapojí, požádejte o mimořádný odečet, zálohy budete muset platit ale nebudete odebírat, proto dostanete něco rovnou zpět. Stojí 100 kč. Ale budete moct něco z půjčeného rovnou vrátit, trvá to asi tři týdny.
Nesoudím, vím jak je to snadné, padnout na hubu i když se člověk snažil jak mohl. Snadné je kritizovat.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 11.07.13 09:27
 

bonie. *palec*

 
Od: ko
Datum: 11.07.13 12:07
 

Na čezu jsem již byla a na splátky mi to nedají, protože to není tak vysoká částka je to myslím že 5 200,- včetně poplatku za znovupřipojení takže opravdu zbývá jen prodat osobní věci. Děkuji za názor, za pochopení a za to že hned nesoudíte člověka, který se prostě jen dostal do tíživé situace. ;)

Datum: 11.07.13 19:23
 
avatar

Máte počítač, mobil a připojení k internetu a volání?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.13 12:48
 

Po přečtení některých odpovědí mě úplně zamrazilo.Paní se jen ptala na radu a do svízelné situace se dnes může dostat kdokoli."LIDI NA LIDI JSOU JAKO SANĚ,ČLOVĚK NA ČLOVĚKA JAKO PES"*blee* Je mě ze všeho smutno*plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.13 13:12
 

Dodavatel je obecně oprávněn odpojit objekt od přívodu elektřiny, pokud odběratel neplatí zálohy, nebo neuhradí roční doplatek, po upomínkách, které by měl odběrateli zaslat. Upomínkami o neplacení záloh, nebo nezaplacení doplatku při ročním vyúčtování, dává dodavatel elektřiny odběrateli časovou možnost, aby dlužné částky uhradil. Také mu umožňuje, navštívit příslušného dodavatele a s ním se dohodnout, jakým způsobem dluh uhradit a nebo ho požádat o náhradní splátkový kalendář. Dodavatel elektřiny není povinnen zkoumat, v jakých poměrech odběratel žije a jestli jej nepoškodí, v případě odpojení elektřiny. Neplatit zálohy, nebo neuhradit roční nedoplatek nic neřeší. Je potřeba navštívit dodavatele elektřiny, vysvětlit mu Vaši tíživou situaci a dohodnout se na dalším postupu. Také máte možnost, požádat v místě Vašeho bydliště, odbor sociálního zabezpečení o možnost finanční podpory, pokud na ni splńujete podmínky.

 
Od: ko
Datum: 12.07.13 14:18
 

Děkuji za odpověď

Datum: 12.07.13 14:45
 
avatar

Dobrý den. Mladá paní, jak již zde bylo řečeno, odpojit od elektriky Vás mohou, bez ohledu na to, zda máte, či nemáte děti. Bez ohledu na to, zda máte či nemáte zaměstnání, zda otec dětí platí či neplatí alimenty. Na to nikdo zřetel nebere. Co se týče sociálních dávek, do příjmů se započítávají i alimenty, pokud jsou přiznané soudem. A nikoho nezajímá, že je máte přiznané pouze na papíře a otec je ve skutečnosti neplatí. Ale díky tomu se nemusíte do žádných dávek vejít. Takže zkuste požádat o finanční výpomoc v rodině, abyste nebyla bez elektriky. A pokud otec neplní svoji vyživovací povinnost, která mu byla soudem určena, doporučuji toto řešit exekučně. Má-li zaměstnání, či nějaký majetek, exekutor si s tím poradí. Může mu zadržet i řidičský průkaz, pokud jej vlastní a neživí ho. V neposledním případě, pokud otec na děti neplatí, je ze zákona možné, žádat vyživovací povinnost po prarodičích (ti by výživné platili dle svých možností ovšem). Morální stránku věci nechávám stranou, dětem výživné patří a do srabu se může dostat každý ze dne na den. Je zbytečné vynášet nad někým soudy, když o Vaší situaci nikdo neví nic, kromě pár řádků, které jste zde napsala. Nic si z toho nedělejte, jen se pokuste vyzkoušet všechny možnosti, aby se tato věc dala co nejdříve do pořádku již kvůli dětem.

 
Od: daniell*
Datum: 12.07.13 15:42
 

Firma (ČEZ) vám poskytuje svoje služby (dodávka elektřiny) sepsali jste smlouvu v které jste se uvázal k plnění několika povinností a základní a největší je platba za poskytnutí služby. Pokud podmínky porušítě je smlouva zrušena s ní i služby. Jste odstřihnuta od elektřiny i kdyby jste měla dětí 10. Nic na to nemá vliv na nic se nevymluvíte jediné co je rozhodujicí , zaplatila jste - nezaplatila jste. Pokud ne , no pak je mi to líto jste bez elektřiny , proč by ji za vás měl jako platit někdo jiný? Je mi líto.

doplněno 12.07.13 15:44:

U nás vás může odpojit pouze ČEZ a složby spadající pod ČEZ (NTZ) případně vás odstřihne E-ON . Tak nebo tak přijede technik a je jedno co má na dodávce nebo modrákách udělá šmik šmik , ukáže rozhodnutí (proti kterému se nelze odvolat) a odstřine vás.

doplněno 12.07.13 15:51:

Řešením pro vás je zajít si na místo odběratele (případně zavolat) a dohodnout se na nějakém rozumném splátkovém kalendáři ovšem musíte dokázat že jste opravdu schopna splácet a počítejte s tím že pokud se tento kalendář přeruší bezmilosti vás odstřihnou.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.