Spolubydlení a smlouva

Od: Datum: 10.07.13 16:47 odpovědí: 1 změna: 10.07.13 21:34

Zdravím, jaký je standartní postup při nastupování na byt jako spolubydlící?

Protože mám první zaplatit kauci a nájem osobě, co to má pod palce (ne majitel), a až pak by se šla podepisovat smlouva, a to se mi nezdá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: norias
Datum: 10.07.13 21:34

V zájmu ochrany svých peněz je dobré předat peníze za kauci při podpisu smlouvy, tedy zároveň, kdy dostanete klíče od bytu. Nejlepší místo předání je samotný byt, kde můžete ověřit funkčnost klíčů, pokud se nejedná o firmu zajišťující pronájmy s vlastním sídlem nebo kancelíáří. Nebo je to o tom, jak až moc osobě důvěřujete. Je ale dobré si prvně přečíst smlouvu, mohou tam být náležitosti, které nejste ochoten/na akceptovat nebo jimi butete omezováni!

V každém případě, pokud někomu dáte peníze, vyžadujte potvrzení o předání peněz s jasnou adresou majitele, jméno majitele apod.(čím více údajů, tím lépe) Vlastnoruční podpis toho, kdo peníze přebral. Nepředávejte nikdy peníze v časové tísni, pod nátlakem nebo s tím, že pronajímatel chce vše urychlit, protože ví, že nemáte bydlení (možnost). Pokud sprostředkovatel není ochoten vydat doklad o předání peněz, je asi něco v nepořádku.

Jedná-li se o spolubydlení, je dobré zjistit informace od stávajících nájemníků, jak to v bytě chodí.

Každý solidní pronajímatel Vám určitě vyjde vstříc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.