Písková filtrace

Od: Datum: 09.07.13 22:49 odpovědí: 4 změna: 10.07.13 06:14
avatar

Dobrý den chtěl bych se zeptat máme tento bazén ale chceme do něj dát piskovou filtraci ale nevíme jestli to nějak jde...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.13 00:03
Odborník na to nejsem, ale když nikdo nereaguje.. Předpokládám, že se jedná o bazén, kde nosná konstrukce jsou plechy. Není důvod aby to nešlo. Můžete např. skrz plech a fólii vykroužit kruhové otvory a do nich našroubovat vhodné průchodky pasující na hadici filtrace. Chce to navštívit prodejnu s potřebami pro bazény, nebo aspoň nějaký BauXXX.
( http://www.vagnerpool.com/web…ky-pvc-pvc-c-mosaz/pruchodky, http://www.bazen-online.cz/c/armatury/pruchody/)
Polohu asi stačí odhadnout podle vývodů bazénů tampa.
Jen při opětovné montáži bazénu si budete muset pohrát s napasováním těch otvorů v plechu a ve folii.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 00:33
avatar

Je plechový ale nic se mi kroutit nechce právě :/

Datum: 10.07.13 02:05
Na ty otvory by bylo nejlepší sehnat kuželový, nebo stupňovitý vrták. Průměr bude ale potřeba kolem 50 mm, tak asi spíš půjčit, protože bude docela drahý. Tím by to šlo na postaveném bazénu, jen s upuštěnou vodou. Plech předtím oblepit a zachytit všechny špóny.
Pokud nechcete vrtat, tak si v nouzi umím představit, že přes okraj bazénu nasunete z novodurových trubek udělaná účka + zafixovat. Fungovat to bude stejně, ale v bazénu nepůjde moc řádit, bude to tam trčet. Ale pokud nemáte děcka, tak by vám to nemuselo moc vadit.
doplněno 10.07.13 02:14: Taky existují prostřihovače plechu. To je dost čisté.
http://www.technikelektro.cz/…strihovace-pro-ocelovy-plech/
doplněno 12.07.13 08:34:

Díval jsem se, že jsou bazénové hadice 32 a 38 mm. Pokud použijete 32 mm, tak vám bude na vytvoření otvoru stačit poměrně levný stupňovitý vrták do 40 mm. To není tak strašný zásah a práce na jedno odpoledne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 10.07.13 06:14

Pískovou filtraci provozuji v nafukovacím bazénu bez bočních otvorů. Tužší hadice od filtrace jsem nastavil dvěma kusy běžné zahradní coulové hadice a přehodil přes okraj bazénu. Má to samozřejmě svoje nevýhody. Můžou někomu překážet jak je už zmíněné výše a je nutné zajistit, aby nasávací hadice byla při spuštění filtrace a jejím chodu neustále zaplněná vodou. Ale funguje to

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.