Jak připojit pračku ke kuchyňskému dřezu

Od: Datum: 09.07.13 13:50 odpovědí: 12 změna: 09.07.13 23:05

Dobrý den,

mám takový problém, chtěla bych připojit pračku ke kuchyňskému dřezu a to jak vodu tak i odpad, je to nějak možné? Prosím poraďte.

Mockrát děkuji

Abbasová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.13 14:04

Odpad je snadný, dělají se sifony s odbočkou na pračku. Přívod vody záleží, jak máte řešenu baterii. Pokud zabudovanou ve dřezu, tak snadno odbočením. Pokud ještě ve zdi, tak se musí sekat.

Ohodnoceno: 1x

Od: dexxŽ
Datum: 09.07.13 14:29
Nesouhlasim se sekanim, dělají se nastavce pod baterii s odbočkou.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.07.13 14:52

A vám by se to líbilo?

Od: lejla311
Datum: 09.07.13 14:48

Baterii mám ve dřezu - a jak se prosím jmenuje ta odbočka k přívodu vody? Nebo kdybyste měl nějaký odkaz na něco takového.

Moc děkuji

Datum: 09.07.13 14:58

To bez urážky bude spíš práce pro chlapa. Pod dřezem povedou takové kovem opletené tlakové hadice. Ta se studenou vodou se rozpojí a vloží se T odbočka, možná i spojka + případná redeukce na pračku + ventil (přívod do pračky by měl jít zastavit) . Ale může to být 1/2", nebo 3/4". Vše se musí koupit podle toho co tam máte. Je potřeba předem zavřít přívod vody, vše dělat pečlivě a dobře utěsnit. Manželce bych to tedy nesvěřil. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.13 18:56

Samozřejmně, jen jsem chtěla vědět zda je to vůbec možné a jak se to asi dělá - abych měla přehled. Moc Vám děkuji za rady :)

Od: hopŽ
Datum: 09.07.13 18:17

Baterii máte pravděpodobně připojenou přes uzávěry, takzvané roháčky. Stačí zavřít přívod vody ke dřezu, roháček pro studenou vodu vyšroubovat a místo něj našroubovat "pračkoroháček" (s připraveným těsněním), na který pak napojíte zpět hadičku od baterie a máte zároveň i uzavíratelný přívod k pračce...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.07.13 18:12

Takovouhle věc vůbec neřešte. Sjednejte si instalatera. Ten příjde, zkoukne, domluví a informuje, jak bude tuto situaci řešit. Co musí dokoupit, kolik to bude stát a kdy to bude hotovo a za kolik. ;) Nemáte šanci toto vyřešit a správně namontovat, aniž byste utírala kapající spoje a řešila smrad ze dřezu. Na takové věci jsou instalateři. Odhadem 300-500kč?

doplněno 09.07.13 18:13:

Zadejte do Gůglu: instalater levně a jméno města. A je to! *hej*

doplněno 10.07.13 06:48:

Jasněže to půjde. Na dřez, na odpad i vodu, mám napojenou pračku a myčku taky. V pohodě. ;)

Datum: 09.07.13 18:55

Mě šlo hlavně o to jestli to vůbec jde...takže děkuji za "cenné" rady.

Datum: 09.07.13 21:42

odpad http://www.sagittarius.cz/img…alc-a446p/alc-a446p-a_big.jpg

a přívod vody viz "pračkoroháček" mám takhle napojenou myčku v kuchyni

Od: trtr
Datum: 09.07.13 22:54

Zdravím, my máme klasickou vodovodní baterii a máme tam namontováno tohle, ale ne vždy to vyhovuje z hlediska délky (posunutí raménka baterie).

http://www.koupelny-sen.cz/aqualine-prackovy-ventil-5315

Od: hopŽ
Datum: 09.07.13 23:05

Tohle řešení už zmiňoval "dexx", ale přiznejme si, že z estetického hlediska je to s připojenou hadicí hnus, velebnosti...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.