Přístavek na černo

Od: Datum: 06.07.13 08:41 odpovědí: 3 změna: 14.07.13 22:41

Prosím o radu. Situace se má tak, koupili jsme starší domek, a následně zjistili, že přístavek, který je přidělaný k jedné části domu se v katastru nenachází. Pochopil jsem z diskusí dobře, že pokud je dům do 150 m2 včetně toho přístavku, nemusí se toto rozšíření domu hlásit stavebnímu úřadu? nebo je to jinak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 06.07.13 08:51

Je to trošku jinak. Přístavek je co? Terasa, altán pokud stojí 2 m od společné hranice by se hlásit nemusel a je do zastavěné plochy 25 m2. Pokud je to obytný přístavek jako třeba veranda spojená s obytným domem, tak by se měl přístavek legalizovat a zanést do katastru. Udělejte si jednoduchý náčrt s rozměry přístavku, společně s katastrální mapou zajděte na stavební úřad a ti už vám poví, jak legalizovat přístavbu. Jde to. Co st. úřad, to jiné požadavky.

doplněno 06.07.13 09:07:

2 m od společné hranice = že přístavek není blíže jak 2 m od sousedova pozemku, třeba i silnice atd. Polopaticky = kolem kotelny musíte mít minimálně 2 m svého pozemku.

doplněno 06.07.13 09:10:

Vás se neohlášení týkat nebude neboť jste změlil půdorys - zastavěnou plochu domu. V katastru by to mělo být, jinak to bude pořád černá stavba.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: raka
Datum: 06.07.13 08:58

přístavek je kotelna, má 20m2. co znamená 2 m od společné hranice?*nevi*

Od: ga
Datum: 14.07.13 22:41

Osobně bych posuzoval stáří stávajícího domu a stáří přistavěné kotelny. Pokud by na Vás byl stavební úřad hodný, pak mu předložíte pouze jednoduchou dokumentaci (pasport) stavby a stavební úřad jí ve smyslu § 125 stavebního zákona ověří.

Otázkou také je, zda kotelna byla či nebyla stavebním úřadem povolena. To, že není zanesena v KN ještě neznamená, že je černou stavbou. Poptejte se a určitě se stavebního úřadu nebojte.

Jinak pokud by šlo o přístavbu jakou zde uvádíta, tak by vyžadovala minimálně územní souhlas se souhlase s ohlášeným stavebním záměrem od stavebního úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.